Rada nadzorcza Banku Pekao S.A. zdecydowała w środę 6 marca o powierzeniu stanowisk we władzach banku Piotrowi Wetmańskiemu, dotychczasowemu szefowi departamentu strategii Pekao, oraz Grzegorzowi Olszewskiemu, wcześniej dyrektorowi odpowiedzialnemu za produkty inwestycyjne w PZU Życie – czytamy w komunikacie banku.

W osobach nowych członków zarządu Bank Pekao zyskuje wsparcie w sprawnej realizacji swojej ambitnej transformacyjnej strategii oraz silną koncentrację na ważnym obszarze produktów inwestycyjnych –  powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Pekao S.A. Paweł Surówka.

Cieszę się, że zarząd został wzmocniony o osoby o świetnych kwalifikacjach, które na swoim koncie mają sukcesy między innymi we wdrożeniach innowacyjnych produktów i usług w branży finansowej – powiedział Prezes Zarządu Banku Pekao Michał Krupiński. Pekao przechodzi z sukcesem transformację w stronę nowoczesnej instytucji finansowej, lidera technologicznej zmiany w polskiej bankowości. Jestem pewien, że takie wzmocnienie personalne bardzo nam w tym pomoże – dodał.