Były dziennikarz „Rzeczpospolitej” i wiceminister w rządzie PiS Paweł Majewski 10 lipca został powołany przez Radę Nadzorczą Spółki Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” S.A. na członka zarządu.

Oprócz niego do zarządu spółki weszła Beata Kalinowska.

Paweł Majewski to absolwent Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.

W latach 2015–2016 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i odpowiadał za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. W latach 2016–2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, natomiast w latach 2018–2019 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W administracji realizował szereg projektów, głównie informatycznych. Odpowiadał m.in. za nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów i Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A.

W ostatnich latach podobną ścieżką kariery obrali m.in. Bartosz Marczuk, były wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który w listopadzie 2018 r. został wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, czy choćby Sebastian Chwałek, były wiceminister w MSWiA oraz MON, który w październiku 2018 r. został wiceprezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

>>> Czytaj też: “Pancerny Marian” – kim jest Marian Banaś, nowy minister finansów?