Stojący na czele Rezerwy Federalnej Jay Powell chciałby zatrzymać prace nad kryptowalutą Facebooka – LibraCoin. Dlaczego? Jego zdaniem konieczne jest najpierw dokładne zweryfikowanie projektu przez władze i sprawdzenie wszelkich norm szeroko pojętego bezpieczeństwa.

„Libra budzi wiele poważnych obaw dotyczących prywatności, [kwestii] prania pieniędzy, ochrony konsumentów i stabilności finansowej.” – powiedział szef Fed powiedział w czasie zeznań przed Komitetem ds. Usług Finansowych USA Izby Reprezentantów.

Projektu broni David Marcus z Facebooka, który opublikował 3 lipca w mediach społecznościowych post, którym starał się rozwiać wszelkie obawy regulatorów. Podkreślał fakt, że nie tylko Facebook będzie zarządzał walutą cyfrową, a zadanie to spocznie na barkach docelowo stu podmiotów, które mają współtworzyć Stowarzyszenie Libra. Dziś w organizacji zrzeszone jest tylko 28 firm, ale liczba ta ma wrosnąć.

Już za niecały tydzień Marcus ma zeznawać w sprawie LibraCoin przed dwoma komisjami. 16 lipca wysłucha go senacka komisja bankowa. 17 lipca będzie z kolei rozmawiał z politykami z Komisji ds. Usług Finansowych.