AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zdecydowało się na współpracę z Comarch przy rozbudowie systemu informatycznego do zarządzania funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Usługa obejmuje integrację środowiska informatycznego AXA z Comarch PPK – aplikacją do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych przeznaczoną dla pracodawców.

Na integracji skorzystają te przedsiębiorstwa, które podpiszą umowę z AXA na zarządzanie PPK i jednocześnie korzystają z aplikacji oferowanej przez Comarch.

„Zaproponowane rozwiązanie wpisuje się w oczekiwania działów HR i jest przez to istotnym wyróżnikiem naszej oferty. Z badania, które przeprowadziliśmy wśród naszych klientów grupowych ubezpieczeń na życie, wynika, że dla 62 proc. pracodawców łatwość wdrożenia i automatyzacja obsługi jest jednym z trzech kluczowych kryteriów wyboru instytucji finansowej do zarządzania PPK”  – mówi Mateusz Gołąb, szef projektu PPK w Grupie AXA.

Aplikacja Comarch PPK to narzędzie przeznaczone do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie.

Jest ściśle zintegrowane z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów.

Może działać także samodzielnie.

Funkcjonalności systemu pozwalają na prowadzenie rejestru i ewidencji pracowników, a także na generowanie informacji zawierających dane o składkach na PPK dla instytucji finansowych.

Aplikacja jest już dostępna i można bezpłatnie pobrać jej demo.

>>>Czytaj też: Dziedziczenie środków w PPK: na jakich zasadach można odziedziczyć oszczędności emerytalne