8 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się briefing prasowy prof. Marka Rockiego, rektora SGH z Wandą Buk, wiceminister cyfryzacji, która zainaugurowała pilotażowy program dla studentów SGH– mLegitymacja.

mLegitymacja to pełnoprawny zamiennik Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Podobnie jak dotychczasowy dokument potwierdza status studenta i jego przynależność do uczelni oraz uprawnienia do zniżkek.

mLegitymacja, jako część aplikacji mObywatel,  jest obecnie dostępna tylko w telefonach z systemem Android, lecz już wkrótce będą mogli z niej skorzystać także studenci, użytkownicy smartfonów z systemem iOS.

Jak zainstalować w telefonie mLegitymację?

  1. Wysłać zgłoszenie do programu pilotażowego dla studentów SGH
  2. Po zaakceptowaniu zgłoszenia – zainstalować aplikację mObywatel (w której będzie dostępna legitymacja). Link do aplikacji https://www.gov.pl/web/mobywatel/pobierz-aplikacje1
  3. Zgłosić się do Centrum Technologii Informatycznych w celu ukończenia procesu wgrywania mLegitymacji

Wprowadzenie mLegitymacji na uczelniach było możliwe dzięki zmianom w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów (z 16 kwietnia 2019 r.), które umocowało ten mobilny dokument.

>>>Czytaj też: Dowód rejestracyjny dostępny w aplikacji mObywatel