Sztuczna inteligencja, sieci naukowe, a nawet nowy sposób na adresy – to tylko nasz subiektywny wybór najciekawiej zapowiadających się wydarzeń w pierwszym dniu kongresu Impact’19.

11:20 – 11:35 AI for Humanity – wystąpienie Jen Gennai z Google, która jako osoba zajmująca się odpowiedzialnością innowacji opowie o tym, jak rozwijać sztuczną inteligencję w sposób etyczny. Jeśli komputery mają działać na korzyść ludzkości, to trzeba je zaprogramować z namysłem i upewnić się, że będą działały na korzyść ogółu. Jesteśmy ciekawi, jak podchodzi do tego Google.

13:20 – 13:40 National science networks. What is next? – dyskusja panelowa z Antti Vasara z fińskiej sieci naukowej VTT i Lotharem Krollem z niemieckiego instytutu Fraunhofer IWU. Zaraz po wystąpieniu prezesa polskiego Centrum Badawczego Łukasiewicz (które też polecamy) odbędzie się rozmowa o przyszłości tego typu organizacji w kontekście światowym. Bardzo chętnie zapoznamy się z taką perspektywą.

14:00 – 14:20 From zero to singularity – designing the AI that humans need – rozmowa z Romeo Kienzlerem z IBM Watson IoT, który zajmuje się sztuczną inteligencją i analizą danych nieuporządkowanych. Będzie mówić o zjawisku osobliwości, które nam czasami spędza sen z powiek – to potencjalny punkt w przyszłości, w którym, krótko mówiąc, ludzie nie będą już w stanie zapanować nad rozwojem technologii. Liczymy na to, że Kienzler uspokoi nas i powie, że maszyny nas nie opanują.

14:10 – 14:30 Transforming data into knowledge – dyskusja panelowa z Ottem Velsbergiem z estońskiego ministerstwa gospodarki i Januszem Cieszyńskim, podsekretarzem w polskim ministerstwie zdrowia. Dyskusja będzie dotyczyć zastosowania technologii w zdrowiu, a ponieważ Estonia zwykle jest technologicznie co najmniej o krok do przodu w porównaniu do reszty Europy, jesteśmy bardzo ciekawi rozwiązań, jakie stosują w opiece zdrowotnej.

16:35 – 16:45 ///wing.channel.slacker: a new global addressing system – wystąpienie Gigi Etienne, która opowie o dość odważnej innowacji, czyli nowym systemie adresowania punktów na mapie. Do kosza idą adresy i współrzędne geograficzne – firma proponuje nadawanie miejscom na siatce kwadratów o boku długości 3 metrów parametrów składających się z trzech słów. Impact’19 odbędzie się pod adresem ///indyk.śledzie.raty

300Gospodarka jest partnerem medialnym kongresu Impact’19, który odbędzie się w dniach 21-22 maja w Krakowie.