Francuski koncern samochodowy PSA będzie budował w Gliwicach 100 tys. samochodów dostawczych rocznie, pisze WardsAuto.

PSA niedawno kupił Opla – producenta samochodów o niemieckim rodowodzie – i planuje budowanie samochodów dostawczych obu marek na tych samych podłogach.

W Gliwicach do tej pory produkowane były Ople Astra, ale ponieważ linia przeniesiona zostanie do niemieckiego zakładu w Rüsselsheim, przyszedł czas na nowe.

Teraz będą się odbywały prace adaptacyjne – fabryka musi zostać przystosowana do nowych produktów.

Przygotowanie zakładu do produkcji kilku modeli pojazdów dostawczych PSA przetestowało już we Włoszech. W fabryce w Val di Sangro produkowane są Peugeoty Boxery, Citroëny Jumpery i Fiaty Ducato. Zakład szybko przekroczył swoje zdolności produkcyjne.

„To jest dobra informacja dla Gliwic i pokazuje, że nasz program Excellent Plant jest wdrażany w całej Europie, wykorzystujemy przy tym synergię i jesteśmy efektywni” – powiedział Yann Vincent, wiceprezes zarządu francuskiego koncernu odpowiedzialny za produkcję i łańcuch dostaw.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.