Deutsche, największy niemiecki bank, zapowiedział restrukturyzację inwestycyjnej części swojej działalności, pisze Financial Times.

Garth Ritchie, obecnie kierujący dywizją, obawia się zbyt daleko idącego ograniczania działalności jego biznesu i cięcia kosztów, jakie proponuje Christian Sewing, szef instytucji.

Co więcej, podczas walnego zgromadzenia został poparty tylko przez 61 proc. akcjonariuszy. Kiedy taki wynik w 2015 r. uzyskał Anshu Jain, ówczesny prezes zarządu Deutsche, wkrótce po tym zrezygnował.

Wyniki głosowania mogą się jednak okazać mniej brzemienne w skutkach dla Ritchiego niż wcześniej dla Jaina ze względu na obowiązujący w ostatnim czasie powszechny trend bardziej agresywnego zachowania akcjonariuszy podczas głosowań.

Wśród podmiotów, które zagłosowały przeciwko Ritchiemu znalazł się m.in. katarski wehikuł inwestycyjny, który jest jednym z największych udziałowców banku.

Garth Ritchie nie jest jedyną osobą bliską opuszczenia załogi niemieckiego banku. Odpowiadająca za nadzór Sylvie Matherat odejdzie najprawdopodobniej już wkrótce – niektóre z jej obowiązków już teraz są przydzielane innym menedżerom Deutsche.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.