Amerykański CNN swój artykuł na temat zarobków w naszym kraju zaczyna z pozoru pozytywnie: Being young and Polish has never been this lucrative – tzn. „jeszcze nigdy tak bardzo nie opłacało się być młodym Polakiem”.

CNN przypomina propozycję premiera Mateusza Morawieckiego dla młodych: każdy, kto jest poniżej 26 roku życia i zarabia mniej niż 85 528 zł rocznie, będzie zwolniony z podatku dochodowego w wysokości 18 proc. i to już od 1 sierpnia.

CNN zaznacza, że ulga jest hojna, jeśli wziąć pod uwagę przeciętne wynagrodzenie w Polsce, które wynosi nieco poniżej 60 000 złotych rocznie.

W swoim artykule CNN zwraca także uwagę na to, że po wejściu do Unii Europejskiej wykształceni Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać do bogatszych krajów Unii.

Redakcja przygotowała nawet wykres:

Zgodnie z przedstawionymi danymi Polskę opuściło najwięcej absolwentów szkół wyższych w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

A CNN sugeruje, że nowa ulga – pomimo że hojna – tego nie zmieni. Młodym nie chodzi bowiem o to, że w Polsce mało zarabiają, a o to, że nie ma dla nich perspektyw rozwoju.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

>>> Trump grozi Francji cłami na wino w odwecie za francuski podatek nałożony na big tech z USA

>>> Raport: Pracownicy nie chcą brać udziału w PPK, bo boją się powtórki z reformy OFE