Wydarzenie GovTech Polska – Aktywuj pomysły zakończyło się sukcesem. Wybrano pomysł na usprawnienie podróży pociągami PKP za pomocą technologii.

W obywatelskiej burzy mózgów, która odbyła się w warszawskim Kampusie Google, zwyciężyła drużyna o nazwie „Warszawa Zachodnia”. Ich rozwiązanie informuje pasażera o istotnych wydarzeniach z jego podróży i dostosowuje ten komunikat do specyfiki pasażera (np. osobom wymagającym asysty prześle powiadomienia o zbliżającej się podróży wcześniej).

Pomysł zostanie rozważony do realizacji przez PKP i być może za jakiś czas wejdzie w życie.

Organizatorem wydarzenia był zespół GovTech Polska, działający przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz Fundację Grupy PKP. Jednym z gości był premier Mateusz Morawiecki, który od razu zapowiedział już kolejną, większą burzę mózgów, która odbędzie się 14 i 15 września i będzie dotyczyć problemów związanych z wodą. Chodzi o jej niedobór, zanieczyszczenie czy ekstremalne warunki pogodowe.

“Licze na to, że ta nomen omen rzeka pomysłów pojawi się i będą z niej korzystać kolejne pokolenia”, powiedział premier.

300Gospodarka.pl była głównym partnerem medialnym wydarzenia.

>> Czytaj też: Morawiecki: Mamy ambicję być liderem cyfryzacji administracji publicznej