Bafang Electric otworzył fabrykę pod Wrocławiem, gdzie zainwestuje ponad 60 mln zł i zatrudni 50 osób – podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Chińska firma Bafang Electric produkuje komponenty i kompletne systemy do rowerów i skuterów elektrycznych. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników na całym świecie w czterech lokalizacjach.

Siedziba i centrum rozwoju znajduje się w Suzhou, w prowincji Jiangsu. W Europie ma biura w Holandii i Niemczech, a w Ameryce w Los Angeles.

Fabryka o powierzchni ok. 6000 mkw. została zlokalizowana w Bielanach Wrocławskich. Przewidywana wartość inwestycji szacowana jest na blisko 62 mln zł, a planowana liczba pracowników w pierwszym etapie to 50 osób.

„Wybraliśmy Polskę i Dolny Śląsk ze względu na dobrą infrastrukturę, dostęp do lokalnego i potencjalnych rynków oraz niewielki dystans do naszych klientów. Bardzo doceniamy także kulturę biznesową polskich pracowników. Dokonując wyboru kierowaliśmy się również obecną sytuacją gospodarczą i obiecującymi perspektywami dla Polski. Polska była zatem idealną lokalizacją dla naszej inwestycji” – powiedział Qinghua Wang, prezes i general manager Bafang Electric Poland.

Jak dodał, firma rozważa dalszą rozbudowę zakładu i stopniowe zwiększanie zatrudnienia.

Doradztwo lokalizacyjne, organizację wizyty lokalizacyjnej oraz wsparcie w kwestiach prawnych inwestorowi zapewniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Czytaj też:

>>> Ranking: Polska piąta na świecie w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych

>>> Połowa światowych bezpośrednich inwestycji zagranicznych to pusty kapitał