Arthur D. Little, najstarsza firma konsultingowa na świecie, otwiera swoje pierwsze biuro w Warszawie, pisze portal Consultancy.

Rok wcześniej firma otworzyła także swoje pierwsze biuro w Rosji. W regionie Arthur D. Little prowadzi także biuro w czeskiej Pradze.

Prowadzimy w Polsce swoją działalność już od wielu lat, więc otwarcie biura w Warszawie jest naturalną tego naturalną konsekwencją” – mówi szef firmy Ignacio Garcia Alves.

Na czele warszawskiego oddziału Arthur D. Little stanie Piotr Baranowski.

Baranowski, zanim dołączył do ADL, kierował polskim oddziałem Solon Management Consulting. Wcześniej był partnerem w PwC prowadząc tam praktykę doradczą w sektorze TMT.

Rynek usług konsultingowych w Polsce wart jest 600 mln dol. – 40 proc. całej wartości tego rynku w Europie Wschodniej.

Na polskim rynku obecne są już takie firmy jak Boston Consulting Group, Bain & Company, McKinsey & Company, Roland Berger itd.

Polska jest znana z inwestycji w ekonomię cyfrową, infrastrukturę, logistykę, przemysł i urbanizację. Wierzymy, że dzięki naszej eksperckiej wiedzy dotyczącej tych sektorów będziemy w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania dla naszych klientów” – dodał Alves.

Firma Arthur D. Little została założona w 1886 roku w Bostonie przez chemika Arthura Dehona Little’a. Pod obecną nazwą znana jest od 1909 roku.

Warszawskie biuro firmy mieści się przy ulicy Wspólnej 70, w biurowcu Park Avenue.

Czytaj też:

>> McKinsey zacznie sprzedawać bieliznę i kosmetyki w USA

>> Gigant tytoniowy otworzy globalne centrum usług w Warszawie i zatrudni 850 pracowników