Dystrybutor gier, firma CDP sp. z.o.o., przeprowadził akcje masowych zwolnień pracowników. Pomimo, że nie wszyscy członkowie zespołu firmy zmuszeni zostali do ustąpienia ze swoich stanowisk, według informacji portalu gry-online.pl, działalność firmy może zostać wkrótce całkowicie zakończona.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1994 roku pod nazwą CD Projekt sp. z.o.o. i od początku swego istnienia zajmowało się dystrybucją i wydawaniem gier na polskim rynku.

W 2012 roku firma zmieniła nazwę na „cdp.pl”, uruchamiając jednocześnie internetowy sklep z grami i e-bookami pod tą samą nazwą. Po sprzedaży tego sklepu spółce Admassive Group S.A. w 2017 roku, spółka ostatecznie przekształciła się w „CDP sp. z.o.o.”.

Warto podkreślić, że spółka CDP nie jest obecnie w żaden sposób powiązana z Grupą Kapitałową CD Projekt, zajmującą się produkcją gier (w tym serii o Wiedźminie).

Prawdą jest jednak, że CDP miał zostać dystrybutorem kolejnej dużej produkcji CD Projektu, czyli zapowiedzianego na wrzesień 2020 Cyberpunka 2077.

Na razie nie wiadomo kto ostatecznie będzie dystrybutorem tej gry na polskim rynku.

CD Projekt RED zapewniło w poście na facebookowej stronie gry, że wszystkie zamówienia przedpremierowe Cyberpunka 2077 złożone u CDP zostaną zrealizowane.

Czytaj także:

>>> Polska historia sukcesu: rynek produkcji gier rośnie w błyskawicznym tempie

>>> Premiera Cyberpunk 2077 opóźniona, wartość CD Projektu nurkuje. Analitycy: kurs akcji i tak odbije