Brytyjski operator sieci elektroenergetycznej Haven Power podpisał kontrakt na dostarczenie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych do trzech brytyjskich fabryk amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Ford, informuje CSO Magazine.

Umowa między przedsiębiorstwami zobowiązuje Haven Power do zaopatrzenia fabryk producenta w 250 GWh energii rocznie.

Rozpoczęcie tej współpracy przybliży Forda do osiągnięcia zapowiedzianego wcześniej celu, którym jest oparcie zasilania 100 proc. własnej produkcji na energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych przed 2035 rokiem.

Amerykański koncern planuje także, że do końca 2022 roku połowa sprzedaży nowych produktów marki będzie generowana przez pojazdy elektryczne będące w jej ofercie.

W związku z wejściem napędów elektrycznych do głównego nurtu motoryzacji zdecydowaliśmy się wyraźnie zwiększyć liczbę oferowanych przez nas modeli pojazdów elektrycznych, tak, aby spełniały one potrzeby wszystkich klientów. Chcemy sprawić, by zmiana auta ze spalinowego na elektryczne była łatwa jak nigdy dotąd. Mamy nadzieję, że dzięki temu do 2022 roku większość naszych pasażerów będzie poruszała się pojazdami elektrycznymi” – powiedział Stuart Rowley, szef Ford Europe.

>>> Czytaj też: Kolejne słowo związane z kryptowalutami trafiło do słownika oxfordzkiego