{"vars":{{"pageTitle":"Dziś debata inaugurująca wydanie raportu Instrat o Zielonym Pakiecie Fiskalnym [LINK DO WYDARZENIA]","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat"],"pageAttributes":["300research","debata","ekologia","energetyka","instrat","inwestycje","klimat","kryzys","kryzys-gospodarczy","raporty","zmiany-klimatu"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"28 kwietnia 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"28","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":51817}} }
300Gospodarka.pl

Dziś debata inaugurująca wydanie raportu Instrat o Zielonym Pakiecie Fiskalnym [LINK DO WYDARZENIA]

Już dzisiaj o 15.30 w przestrzeni internetu odbędzie się debata inaugurująca wydanie raportu Fundacji Instrat o Zielonym Pakiecie Fiskalnym.

Dlaczego to ciekawe? Instrat proponuje połączyć Tarczę Antykryzysową z transformacją gospodarki na bezemisyjną, w taki sposób, by nowe inwestycje poszły w rozwiązania przyjazne klimatowi.

Jak to zrobić? Można skorzystać z dobrych przykładów. Na przykład w Korei Południowej program ratunkowy ma jeden z największych na świecie udziałów zrównoważonych projektów – “Nowy Zielony Ład”.

Kraj ten przeznaczył na zielone inwestycje aż 80 proc. z 38 mld dolarów, czyli ponad 3 proc. PKB z 2009 roku.

A jeśli komuś Korea wydaje się być zbyt egzotycznym przykładem, to Instrat ma jeszcze w zanadrzu Czechy, które mimo porównywalnego do nas poziomu zamożności, były jednym z niewielu krajów w Unii Europejskiej, w których udział wydatków na zapobieganie zmianom klimatu w pakiecie antykryzysowym wyniósł ponad 20 proc.

Debatę Instratu będzie moderować Katarzyna Mokrzycka, dyrektor 300Research, więc tym bardziej warto wziąć w niej udział (wystarczy kliknąć tu).

Czytaj także:

>>> Energia Miast i Instrat opublikowały podręcznik transformacji energetycznej dla samorządów

>>> Raport: W 2017 roku Polska straciła 8% dochodów z CIT przez raje podatkowe