{"vars":{{"pageTitle":"Eko-ring podczas szczytu klimatycznego Togetair 2021","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat","material-partnera"],"pageAttributes":["gospodarka-cyrkularna","smog","szczyt-klimatyczny","togetair","zmiany-klimatu"],"pagePostAuthor":"Barbara Rogala","pagePostDate":"16 kwietnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"16","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":116670}} }
300Gospodarka.pl

Eko-ring podczas szczytu klimatycznego Togetair 2021

Od 21 do 23 kwietnia odbędą się 3 dni debat nt. ochrony klimatu w ramach Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021. Będzie to w 100 proc. cyfrowe wydarzenie online w bezpiecznej formule hybrydowej, nadawane na żywo z głównego studia telewizyjnego w Warszawie oraz z Brukseli. Szczyt poprzedzi publikacja pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego.

W tym czasie odbędzie się 16 debat tematycznych. Omawiane będą takie tematy jak konsekwencje zmian klimatycznych, walka ze smogiem, modernizacja ciepłownictwa, transformacja energetyczna, rozwój technologii wodorowej i przyszłość energetyki wiatrowej.

Będzie też mowa o problemach niskoemisyjnego transportu, elektromobilności oraz przestawieniu gospodarki na model cyrkulacyjny, oparty na recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców.


Czytaj też: W Polsce powstanie pierwszy zakład recyklingu baterii samochodowych w UE


Tegoroczna edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR stawia na dostępność. Bezpłatny streaming dostępny będzie w takich mediach jak: WP.pl, Money.pl, PolsatNews.pl, Polskieradio24.pl, Interia.pl, ZielonaInteria.pl, Energetyka24, 300Gospodarka oraz na 540 regionalnych portalach Polska Press m.in. Polska The Times, naszemiasto.pl, strefabiznesu.pl, a także na Facebooku TOGETAIR.

Cały Szczyt Klimatyczny dostępny będzie także po wydarzeniu na stronie https://togetair.eu/, na kanale YouTube TOGETAIR oraz w specjalnie dedykowanej sekcji na money.pl https://www.money.pl/sekcja/szczytklimatyczny/.
Tegoroczną edycję Szczytu relacjonować będzie również brukselski EurActiv – zajmujący się polityką europejską, a także bardziej dogłębną analizą polityk UE m.in. w obszarze energii i środowiska. Dzięki temu polski głos na temat ekologii będzie słyszany w Europie i na świecie.

Eko-ring

Nowością tegorocznej edycji będzie „EKO-RING”. W ramach krótkiej, 20-minutowej formy skonfrontują się „jeden na jeden” rozmówcy o najbardziej przeciwstawnych ekologicznych poglądach.

“Do udziału w Szczycie Klimatycznym TOGETAIR zapraszamy ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i – nie mam wątpliwości – zainspirują naszych odbiorców do wielu cennych zmian. Jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się przestrzenią do takiej wymiany myśli i wiedzy. TOGETAIR to więcej niż kongres – to miejsce do poznania możliwości, posłuchania ludzi, zdobywania wiedzy ekologicznej w dowolnym, najbardziej dogodnym momencie – treści ze Szczytu dostępne są przez cały rok” – komentuje Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

“TOGETAIR to także połączony projekt raportu i debaty o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu, którego celem jest wyeksponowanie polskich działań, zarówno na szczeblu administracji krajowej, jak i przedstawienie w Unii Europejskiej polskiego stanowiska na rzecz ekologii i zmniejszenia emisji CO2” – wyjaśnia Artur Beck, Producent i organizator Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, Prezes Fundacji Pozytywnych Idei.

Goście

Goście Szczytu Klimatycznego 2021, którzy poruszą tematy sprawiedliwej transformacji, racjonalnej przyszłość polskiej energetyki i górnictwa, czy zeroemisyjne systemy energetyczne komentowane będą z perspektywy przedstawicieli instytucji międzynarodowych, takich jak:

Togetair – program wydarzenia

Podczas 3 dni wystąpień, debat i dyskusji eksperci przeanalizują skutki zmian klimatycznych w pięciu obszarach tematycznych: ziemia, ogień, powietrze, woda i człowiek.

Pierwszego dnia (21 kwietnia) rozmowy dotyczyć będą mi.in: perspektyw rozwoju elektromobilności w Polsce, walki ze smogiem, węglowego mechanizmu korekcyjnego na granicach UE (CBAM), zielonej energii, nowoczesnych technologii i zeroemisyjnych domów, a także racjonalnej gospodarki wodą w kontekście lokalnego pustynnienia i marnotrawstwa wody.

Czwartek (22 kwietnia) będzie dniem poświęconym: sprawiedliwej transformacji, racjonalnej przyszłość polskiej energetyki i górnictwa, zeroemisyjnym systemom energetycznym, zielonemu transportowi, w kontekście ekologicznej przyszłość kolei, dróg i żeglugi; transformacji ciepła systemowego (elektrociepłownie, spalarnie, biomasa), jak również pojawią się rozmowy o wyzwaniach gospodarki komunalnej.

Z kolei w piątek (23 kwietnia) paneliści zabiorą głos w takich obszarach jak: Polski Nowy Ład i Krajowy Plan Odbudowy, ekonomiczny wzrost i poprawa zdrowia Polaków, ekologicznego rozwoju rolnictwa, ESG i zielonych obligacji, cyfrowej transformacji kraju oraz jak powinny wyglądać miasta przyjazne mieszkańcom i innowacyjne budownictwo ekologiczne.

Jak zapewniają organizatorzy, TOGETAIR to szerszy wymiar rozmów o ekologii, w ramach którego najlepsi eksperci, liderzy i firmy informują, wyjaśniają i pokazują kierunki zmian, które powinny zostać podjęte na polu ochrony środowiska.

Zaprojektuj przydomowy wiatrak i wygraj milion. Ekspert tłumaczy, na czym polega innowacyjny konkurs NCBR [WYWIAD]