{"vars":{{"pageTitle":"15 tys. euro wsparcia dla startupów, które chcą chronić klimat w ramach programu Climate Accelerator","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["ekologia","innowacje","neutralnosc-klimatyczna","nowe-technologie","start-upy","startup","uniwersytet-slaski"],"pagePostAuthor":"Barbara Rogala","pagePostDate":"9 września 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"09","pagePostDateDay":"09","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":61620}} }
300Gospodarka.pl

15 tys. euro wsparcia dla startupów, które chcą chronić klimat w ramach programu Climate Accelerator

Grant w wysokości 15 tys. euro, wsparcie coachów i ekspertów z zakresu proklimatycznych rozwiązań, biznesu i rynkowej komercjalizacji. To oferta Climate Accelerator, programu dla startupów, działających na rzecz neutralności klimatycznej, w ramach którego firmy mogą rozwijać swoje innowacje.

Akcelerator czeka na zgłoszenia firm, które mają innowacyjny produkt, usługę czy technologię. Muszą dotyczyć takich obszarów jak neutralność klimatyczna miast i regionów, innowacje finansowe, czysta mobilność, efektywność energetyczna budynków, zmniejszenie emisyjności biznesów czy redukcja zanieczyszczeń powietrza.


Czytaj również: Warszawski startup Cosmose, który zbiera dane klientów w sklepach, wyceniony na 400 mln zł


“Startupom, które zakwalifikują się do udziału w naszym projekcie, zapewniamy grant na rozwój ich innowacji w wysokości 15 tys. euro, a dodatkowo intensywną akcelerację w obszarze rozwoju ich produktu, technologii, jak również interaktywne warsztaty. W całym procesie startupy wspierać będą coachowie i mentorzy, a także nasi globalni partnerzy” – wylicza Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes zarządu SPIN-US, spółki celowej, która działa na rzecz komercjalizacji wiedzy i technologii i realizuje ten program.

Na zakończenie projektu, podczas Demo Day, uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować efekty akceleracji przed inwestorami, przedstawicielami ośrodków badawczo-rozwojowych, funduszy venture capital oraz przedstawicielami branż, w których rozwijają swoje innowacje.

Rekrutacja do akceleratora rozpoczęła się 8 września i potrwa do końca września. Będzie on realizowany przez siedem tygodni.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej programu: www.climateaccelerator.pl.

Climate Accelerator to część międzynarodowej sieci akceleratorów, funkcjonujących już m.in. w Danii i we Włoszech. Inicjatorem programu akceleracji dla startupów jest KIC-Climate i SPIN-US, spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego.

Sprzątanie świata może być dochodowym biznesem? Polski startup pokazuje, że tak