{"vars":{{"pageTitle":"Ranking: Londyn najlepszym miastem dla fintechu na świecie, Warszawa niezła tylko pod względem kosztów","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live","rankingi"],"pageAttributes":["fintech","fintech-locations-of-the-future-2019-20","londyn","ranking"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"28 sierpnia 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"28","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":17781}} }
300Gospodarka.pl

Ranking: Londyn najlepszym miastem dla fintechu na świecie, Warszawa niezła tylko pod względem kosztów

Londyn, mimo niepewności związanej z brexitem zajął pierwsze miejsce w rankingu Fintech Location of the Future na rok 2019/20.

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Singapur i Belfast.

Jak wynika z badania, stolica Wielkiej Brytanii przyciągnęła 156 inwestycji fintech w latach 2014-2018, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich miast objętych analizą.

Drugi Singapur w tym samym okresie przyciągnął inwestycje w obszarze fintech o wartości 1,74 mld dol., co stanowi największą sumę ze wszystkich analizowanych lokalizacji.

Londyn jest także na czele w kategorii FDI Performance: miasto przyciągnęło prawie 50 proc. więcej projektów fintech niż jego największy konkurent, Singapur, który w tym podrankingu także zajął drugą pozycję.

Stolica Irlandii Północnej Belfast, która zajmuje trzecie miejsce w ogólnym rankingu, szczególnie dobrze wypada w kategorii FDI Performance.

Według danych fDi Markets miejsca pracy w sektorze fintech stanowiły ponad jedną piątą wszystkich miejsc pracy związanych z Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych utworzonych w mieście w latach 2014-2018.

W kategorii efektywności kosztowej Sofia w Bułgarii zajęło pierwsze miejsce. W tej podkategorii Warszawa była szósta, za Wilnem, Bukaresztem, Hanoi, Kuala Lumpur i właśnie Sofią.

Ranking efektywność kosztowej to jedyna z pięciu analizowanych podkategorii, w której polskie miasto pojawiło się w pierwszej dziesiątce.

>>> Czytaj też: Jak zostać najwyżej wycenianym start-upem fintechowym w Europie? Odpowiedź leży w zarządzaniu firmą