{"vars":{{"pageTitle":"Magdalena Biejat z partii Razem wybrana szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["grzegorz-braun","magdalena-biejat","rodzina","sejm"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"14 listopada 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"14","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":30891}} }
300Gospodarka.pl

Magdalena Biejat z partii Razem wybrana szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun

Magdalena Biejat wybrana szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun z Konfederacji.

25 głosów oddano za jej kandydaturą, 3 przeciw, 4 posłów się wstrzymało.

Grzegorz Braun uzyskał 5 głosów za, 15 przeciw, 12 posłów się wstrzymało.

Biejat w 2015 wstąpiła do Partii Razem (przemianowanej w 2019 na Lewica Razem); zasiadła w radzie okręgu warszawskiego.

W wyborach samorządowych 2018 kandydowała do rady dzielnicy Praga-Północ z list KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa.

W wyborach w 2019 uzyskała mandat poselski, startując z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem literatury hiszpańskojęzycznej.

Związana także z organizacjami pozarządowymi, m.in. Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Stefana Batorego, Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

Do zakresu działania Komisji należą sprawy kształtowania polityki społecznej państwa, problemów socjalnych, ubezpieczeń społecznych, świadczeń socjalnych, pomocy społecznej, komunalnego budownictwa mieszkaniowego i problemów osób niepełnosprawnych i kombatantów oraz sprawy prawa pracy, w tym ochrony pracowników, bezpieczeństwa i higieny pracy, równego traktowania w zatrudnieniu, a także systemów płac i kosztów utrzymania, walki z bezrobociem, rynku pracy, kosztów pracy, zatrudnienia i ochrony praw pracowniczych obywateli polskich w krajach Unii Europejskiej, zatrudnienia absolwentów, a także sprawy wynikające bezpośrednio z funkcjonowania rodziny, wypełniania jej ról i zadań oraz występowania z propozycjami regulacji prawnych dotyczących tych zagadnień oraz sprawy dotyczące ochrony praw kobiet i zapewnienia im równych szans w życiu zawodowym i społecznym, a także sprawy związane z przestrzeganiem konstytucyjnej zasady równych praw kobiet i mężczyzn.