{"vars":{{"pageTitle":"Ruszają prace nad raportem dotyczącym wyzwań HRowych wśród startupów i firm technologicznych","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["material-partnera"],"pageAttributes":["ankieta","badanie","firmy","hr","przedsiebiorcy","przedsiebiorczosc","przedsiebiorstwa","startup","technologia"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"1 lutego 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"02","pagePostDateDay":"01","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":88112}} }
300Gospodarka.pl

Ruszają prace nad raportem dotyczącym wyzwań HRowych wśród startupów i firm technologicznych

Trwa kompleksowe badanie na temat wyzwań HRowych wśród startupów i szybko rozwijających się firm technologicznych. Inicjatywa posłuży stworzeniu bezpłatnego raportu ukazującego problemy, z jakimi borykają się w tym obszarze startupy. Partnerem medialnym raportu jest 300Gospodarka [MATERIAŁ PARTNERA].

Badanie, którego inicjatorem jest firma HRHints ma na celu określenie najwiekszych wyzwań, przed jakimi stają rozwijające się firmy w zakresie budowania zespołu, motywowania pracowników, a także rozwoju liderów.

W badaniu mogą wziąć udział startupy i firmy technologiczne z każdego sektora i na każdym etapie rozwoju.

Pomysłodawcy badania mają nadzieję, że opracowywana publikacja pozwoli uniknąć obecnym i przyszłym startupom problemów w organizacji.

„Niejednokrotnie obserwowaliśmy na rynku, jak ciężko było założycielom firm i menedżerom zmierzyć się z trudnościami, o których wcześniej nie myśleli w kategorii istotnych wyzwań, a które mogły zaważyć na dalszych losach firmy. Wielu z nich podkreśla, że kluczowi są dla nich ludzie, lecz niewielu wie, jak dobrze nimi zarządzać” – mówi Róża Szafranek, szefowa firmy HRHints.

„Celem naszego badania jest opracowanie raportu, który posłuży obecnym oraz przyszłym zespołom startupowym do zidentyfikowania, a także zapobiegania problemom związanych z szeroko pojętym HRem” – dodaje.

Zestawienie dwunastu pytań, z których składa się formularz, dotyka tematów, z którymi często muszą się zmierzyć zarówno młode, jak i dojrzałe startupy oraz firmy technologiczne. Należą do nich zarówno kwestie związane z tworzeniem zespołów, jak i rozwiązywaniem konfliktów.

Kluczowe są także sposoby przyciągania wysokiej klasy specjalistów oraz wyzwania związane z utrzymaniem motywacji pracowników na odpowiednim poziomie.

Formularz, dzięki któremu można wziąć udział w badaniu znajduje się pod tym linkiem. Dostępny będzie do 15 lutego. Przewidywany czas jego wypełnienia to 5 minut.

Inwestycje w startupy w Polsce eksplodowały w trakcie pandemii. 2020 rok był o 70% lepszy od poprzedniego