{"vars":{{"pageTitle":"Ludzie Impact’22: Jarosław Królewski – polski wizjoner w dziedzinie sztucznej inteligencji","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["material-partnera"],"pagePostAuthor":"Martyna Maciuch","pagePostDate":"23 marca 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"03","pagePostDateDay":"23","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":280787}} }
300Gospodarka.pl

Ludzie Impact’22: Jarosław Królewski – polski wizjoner w dziedzinie sztucznej inteligencji

Jarosław Królewski, prezes zarządu i założyciel Synerise, jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data będzie dyskutował wraz z innymi gośćmi Impact’22 na wiosennej edycji wydarzenia. Konferencja Impact odbędzie się już 11 i 12 maja w Poznaniu.

Jednym z gości Impact’22 będzie Jarosław Królewski. To twórca Synerise, spółki technologicznej dostarczającej rozwiązania, które unifikują sposób zarządzania danymi oraz, dzięki systemom Business Intelligence (BI) i sztucznej inteligencji (AI), pozwalają na realizację strategii biznesowych.

Innowacje, AGH i Wisła Kraków

Tworzymy ekosystem i moim zdaniem jedną z najszybszych baz danych w swojej klasie oraz pragmatyczne aplikacje sztucznej inteligencji – mówi Jarosław Królewski o swojej firmie.

Synerise tworzy własne technologie i są to jedne z najbardziej zaawansowanych systemów na rynku. Główne usługi firmy to data processing, wraz z unikalnym na skalę światową własnym systemem bazodanowym, oraz gotowe do użycia rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. W ofercie firma ma także otwartą platformę, która pozwala na obliczanie zysku z innowacyjnych rozwiązań.

Spółka współpracuje z międzynarodowymi korporacjami reprezentującymi różne sektory rynku, m.in. handel, sektor finansowy, telekomunikacyjny oraz e-commerce.

Synerise jest uznawane za jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie. Wartość firmy szacowana na 100 milionów euro i nieprzerwanie rośnie.

Jarosław Królewski i jego firma została doceniona przez liczne, prestiżowe nagrody międzynarodowe i krajowe, takie jak np.: tytuł najszybciej rosnącej polskiej spółki technologicznej w Europie wg Financial Times 2022, tytuł najszybciej rosnącej spółki 2021 wg Deloitte Fast 50 CE,  tytuł partnera roku 2017, 2018, 2019 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorstw technologicznych na świecie wg EY; najszybciej rozwijających się spółek regionów CEE wg Deloitte, zwycięzcy KDD Cup 2021 – mistrzostw świata w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwycięzcy Twitter RecSys 2021, zwycięzcy Rakuten Data Challenge 2020, zwycięzcy Booking.com Data Challenge 2021, laureata plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times; laureata nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością, Poland AI Person of The Year 2019, Poland Digital Shaper 2018. Laureat Paszportu Prezydenta RP.

W przeszłości stypendysta programów naukowych i sportowych na AGH, w młodości laureat m.in stypendium Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od 2010 roku zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na AGH w Krakowie (prowadząc zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym AGH oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), gdzie współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa m.in takie jak Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW – 1 mln PLN nagrody) czy Digital Marketing.

W 2019 wyróżniony za osiągnięcia nagrodą „Absolwent AGH” – za pracę oraz osiągniecia już jako absolwent AGH. Jest również współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji „Platforma Przyszłości Przemysłu”.

Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach oraz speaker międzynarodowych konferencji rządowych takich jak World Government Forum w Dubaju.

Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji.

Fan piłki nożnej, wiceprzewodniczący RN i współwłaściciel ekstraklasowego klubu piłkarskiego – Wisły Kraków SA.

Wiosenne wydarzenie Impact’22, którego będzie gościem, odbędzie się już 11 i 12 maja w Poznaniu.