{"vars":{{"pageTitle":"Ludzie Impact’22: Martin Sandbu – ekspert w dziedzinie europejskiej gospodarki, polityki i etyki biznesu","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["material-partnera"],"pageAttributes":["impact22","martin-sandbu"],"pagePostAuthor":"Amelia Suchcicka","pagePostDate":"31 marca 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"03","pagePostDateDay":"31","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":284217}} }
300Gospodarka.pl

Ludzie Impact’22: Martin Sandbu – ekspert w dziedzinie europejskiej gospodarki, polityki i etyki biznesu

Podczas wiosennej edycji Impact’22, która odbędzie się 11 i 12 maja w Poznaniu wystąpi Martin Sandbu, ceniony komentator ekonomiczny, który na co dzień pisze dla FT. Sandbu odpowiada w Financial Times za materiały o wydarzeniach związanych z europejską ekonomią, polityką i etyką biznesową. 

Już 11 i 12 maja w Poznaniu podczas konferencji Impact’22 na scenie Impact wystąpi znamienite grono prelegentów, a wśród nich znany i ceniony dziennikarz Martin Sandbu piszący na tematy z pogranicza gospodarki, polityki i etyki biznesowej w Financial Times od 2009 roku. Zajmował się kwestiami międzynarodowej polityki gospodarczej, takimi jak kryzys zadłużeniowy w strefie euro i przekształcenie globalnych regulacji finansowych.

Sandbu pisze także do Free Lunch, cotygodniowego biuletynu Financial Times’a na temat polityki gospodarczej.

Przed dołączeniem do Financial Times pracował w środowisku akademickim i doradztwie politycznym. Przez trzy lata wykładał etykę i odpowiedzialność korporacyjną w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii. Wykładał również i prowadził badania na Uniwersytecie Harwarda i Columbia. Doradzał także rządom i organizacjom pozarządowym w zakresie zasobów naturalnych, i rozwoju gospodarczego. Obecnie pełni rolę starszego pracownika naukowego w Zicklin Center for Business Ethics Research w Wharton.

Jego wykłady z etyki biznesowej w Wharton zostały opublikowane w 2011 roku w formie książki autorstwa Pearson Prentice Hall zatytułowana Just Business: Arguments in Business Ethics. 

Jest autorem materiałów o etyce biznesu i ekonomii. W 2015 roku Martin opublikował swoją pierwszą książkę “Europe’s Orphan, the Future of the Euro and the Politics of Debt (2015)” w obronie euro. Jego najnowsze dzieło nosi tytuł “The Economics of Belonging (2020) (Ekonomia przynależności)”. Autor nakreślił w nim nowe podejście do polityki gospodarczej, które miałoby zająć się przyczynami i skutkami nierówności na dzisiejszym Zachodzie.

W swojej recenzji książki Diane Coyle napisała:

– prawdziwy argument książki pojawia się w drugiej połowie, a mianowicie, że zestaw radykalnych, ale możliwych do wykonania działań politycznych zawiera receptę na rozwiązanie nierówności. A gdyby zostały one wdrożone, Sandbu uważa, że globalizacja przyniosłaby korzyści wszystkim i osłabiła populistyczną polaryzację.

Martin studiował filozofię, politykę i ekonomię na Uniwersytecie Oksfordzkim, a następnie ukończył doktorat z ekonomii politycznej na Uniwersytecie Harvarda.

Rejestracja uczestników ruszyła pod linkiem – https://pass.impactcee.com/.