{"vars":{{"pageTitle":"Instruktaż sabotażu stworzony przez wywiad USA w 1944 brzmi jak realia każdej firmy, w której pracowałeś","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["bezpieczenstwo","cia","stany-zjednoczone","szpiegostwo","usa","wywiad"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"11 sierpnia 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"11","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":60027}} }
300Gospodarka.pl

Instruktaż sabotażu stworzony przez wywiad USA w 1944 brzmi jak realia każdej firmy, w której pracowałeś

Biuro Służb Strategicznych (prekursor CIA z czasów II wojny światowej) stworzyło w 1944 r. dokument dla swoich agentów w Europie. To rodzaj podręcznika terenowego sabotażu, zawierający też instrukcje dotyczące taktyk, jak sabotować organizacje i konferencje.

W 2015 r. fragment podręcznika opublikowała na swoim twitterze Maggie Koerth z FiveThirtyEight i skomentowała „Biuro Służb Strategicznych sabotowało każdą organizację, której byłeś częścią”.

Punktów ujętych na stronach podręcznika jest bardzo dużo, zajmują 30 stron, ale my przygotowaliśmy dla was nasze TOP 5. Z czego 5. jest naszym ulubionym.

  1. Wygłaszaj przemówienia. Mów tak często, jak to możliwe, a swoje wypowiedzi ilustruj długimi anegdotami i odniesieniami do osobistych doświadczeń. Nie powstrzymuj się też od podniosłych patriotycznych komentarzy.
  2. Nalegaj na procedowanie wszystkiego przez opracowane kanały. Nigdy nie dopuszczaj do tego, aby przejść przez procedurę na skróty w celu przyspieszenia decyzji.
  3. Wykłócaj się o precyzyjność sformułowań w komunikatach, protokołach, postanowieniach.
  4. Rozdysponowując zadania, zawsze zaczynaj od przypisywania tych najmniej ważnych. Dbaj o to, aby ważne zadania były przypisane do nieefektywnych pracowników lub najmniej sprawnych maszyn.
  5. Aby obniżyć morale, a wraz z nim produktywność, bądź miły dla nieefektywnych pracowników; dawaj im niezasłużone awanse. Dyskryminuj wydajnych pracowników i niezasłużenie narzekaj na ich pracę.

Całość treści dokumentu można znaleźć tutaj.

Departament Obrony USA w 2019 roku dokonał korekt rachunkowych na 35 bilionów dolarów