{"vars":{{"pageTitle":"Edukacja i legislacja kluczem do rozwoju technologii wodorowej w Polsce","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat","news"],"pageAttributes":["3w","collegium-civitas","katarzyna-iwinska","kongres-3w","najnowsze"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"13 grudnia 2023","pagePostDateYear":"2023","pagePostDateMonth":"12","pagePostDateDay":"13","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":642591}} }
300Gospodarka.pl

Edukacja i legislacja kluczem do rozwoju technologii wodorowej w Polsce

W cyklu wideo rozmów, które nasza redakcja nagrała podczas kongresu 3W, pytaliśmy gości wydarzenia o najważniejsze zagadnienia dotyczące wody, wodoru i nowych technologii węglowych. Gościnią jednego z wywiadów była dr Katarzyna Iwińska, socjolożka z Collegium Civitas.

W rozmowie z dziennikarką portalu 300Gospodarka, dr Iwińska podkreśliła, że kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed technologią wodorową w Polsce są edukacja społeczeństwa oraz dostosowanie legislacji do potrzeb biznesu.

Polacy są pozytywnie nastawieni do odnawialnych źródeł energii, a wodór jest naturalnym elementem. Jest to szansa dla rozwoju technologii wodorowej w Polsce – powiedziała dr Iwińska. 

Wciąż jednak brakuje akcji edukacyjnej, która przyciągnęłaby ludzi do technologii wodorowej.

Jednak wciąż ludzie niewiele wiedzą o tej technologii, a to może utrudniać jej akceptację. Brakuje edukacji, brakuje informacji neutralnych – nie propagandowych – stwierdziła.

Kolejnym wyzwaniem jest stworzenie odpowiedniego ekosystemu dla rozwoju technologii wodorowej. Oznacza to m.in. uregulowanie kwestii prawnych, wspieranie inwestycji w infrastrukturę i wdrażanie technologii wodorowych w różnych sektorach gospodarki.

Zobacz więcej wywiadów z Kongresu 3W:

Polecamy również: