{"vars":{{"pageTitle":"Budowa megacentrum danych Microsoftu pod Warszawą zgodnie z planem. "Obsłuży 125 mln ludzi"","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["branza-it","chmura-obliczeniowa","inwestycja","microsoft","uslugi-chmurowe"],"pagePostAuthor":"Barbara Rogala","pagePostDate":"17 września 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"09","pagePostDateDay":"17","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":191037}} }
300Gospodarka.pl

Budowa megacentrum danych Microsoftu pod Warszawą zgodnie z planem. „Obsłuży 125 mln ludzi”

Budowa polskiego regionu przetwarzania danych Microsoft przebiega zgodnie z planem. Jednocześnie realizacja inwestycji ogłoszonej w maju 2020 roku przyspieszyła trzykrotnie w obszarze podnoszenia specjalistycznych kompetencji IT.

Koncern chce też przeszkolić kolejne 150 tys. osób w Polsce z technologii chmurowych, poinformował ISBtech szef Microsoft w Polsce Mark Loughran.

„Kraje, które poważnie podejmą temat technologii takich, jak chmura, będą szybciej się rozwijać. Microsoft Technology Center dostarcza do Polski najlepszą globalną i lokalną wiedzę z zakresu innowacyjnych rozwiązań i zwiększania kompetencji cyfrowych” – powiedział Loughran.

„Wszystko to w obliczu naszej inwestycji w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. Budowa DC idzie zgodnie z planem i w 2022 roku pod Warszawą ruszy jedno z największych na świecie centrów danych. Polska ma przedsiębiorczość, wysoki poziom edukacji, a technologia oparta na chmurze sprawi, że mamy szansę być cyfrowym sercem Europy” – dodał.

Data center w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej obsłuży cały region Trójmorza ze 125 mln mieszkańców.

„Budujemy łącznie 3 kompleksy data center w promieniu ok. 25 km od Warszawy. Polski region Microsoft będzie drugim co do wielkości na świecie. Budowany jest według najnowszych technologii 7 i 8 generacji, co przekłada się m.in. na bardzo niskie opóźnienia, niski wskaźnik power usage effectiveness związany z najnowocześniejszymi i neutralnymi środowiskowo technologiami chłodzenia” – wskazał lider warszawskiego Microsoft Technology Center Jarosław Sokolnicki.

Specialist team unit lead i członek zarządu Microsoft w Polsce Rober Gajda wskazał, że większość firm jest aktualnie w przygotowaniu lub adopcji rozwiązań chmurowych.

„Technologie chmurowe wspierają firmy w optymalizacji procesów, automatyzacji, ciągłości działania, aspekcie sprzedażowym, marketingowym, czy HR. Przekładają się na zwiększenie efektywności pracy z zachowaniem aspektu bezpieczeństwa” – zaznaczył Gajda.

„Dzięki chmurze można tworzyć innowacje, które pozwalają wchodzić na nowe rynki, w nowe segmenty i oferować rozwiązania w nowych branżach na bazie predykcji, personalizacji, machine learning czy zaawansowanej analityki. Polska Dolina Cyfrowa i Microsoft Technology Center razem tworzą platformę, na której firmy będą testować nowe rozwiązania od pomysłu przez projekt, aż po proof of concept. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą się rozwijać i realizować ekspansję na rynkach międzynarodowych” – dodał.

Microsoft to globalny koncern technologiczny.

Skrócony czas pracy będzie dobrym rozwiązaniem w IT i administracji – wskazują eksperymenty