{"vars":{{"pageTitle":"Na Dolnym Śląsku powstaną trzy szpitale tymczasowe dla chorych na COVID-19. Zbuduje je KGHM","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["covid-19","kghm","sluzba-zdrowia","spolki-skarbu-panstwa","szpitale-tymczasowe"],"pagePostAuthor":"Hubert Bigdowski","pagePostDate":"17 listopada 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"17","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":70757}} }
300Gospodarka.pl

Na Dolnym Śląsku powstaną trzy szpitale tymczasowe dla chorych na COVID-19. Zbuduje je KGHM

Na Dolnym Śląsku powstaną trzy szpitale tymczasowe dla chorych na COVID-19. Placówki w Legnicy, Wałbrzychu oraz w Lubinie zbuduje KGHM Polska Miedź.

Szpitale budowane przez KGHM będą miały łącznie 230 miejsc dla chorych na COVID-19. Placówki powstaną w Legnicy, Wałbrzychu i Lubinie. Jak podało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, miedziowa spółka już rozpoczęła budowę tych szpitali.

„Naszym priorytetem jest przygotowanie jak największej liczby łóżek w trzech lokalizacjach do końca roku. To jest potężna operacja logistyczna. Działamy w myśl hasła: Dbamy-Pomagamy-Chronimy” – powiedział cytowany w komunikacie prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Koszt budowy placówek pokryje Skarb Państwa. Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz szpitale patronackie dla poszczególnych placówek budowanych przez KGHM mają zadbać o personel medyczny oraz administrację.

Jak przypomniano w komunikacie, niezależnie od budowy szpitali tymczasowych, KGHM udostępnił pod koniec października specjalny oddział z pięćdziesięcioma miejscami dla pacjentów z COVID-19 w Miedziowym Centrum Zdrowia.

Z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego dziewięć spółek Skarbu Państwa utworzy łącznie 16 szpitali tymczasowych w siedmiu województwach. Cztery takie placówki powstaną na Mazowszu, cztery w Małopolsce, trzy na Dolnym Śląsku, dwa na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce, na Pomorzu i Kujawach. Liczba dostępnych łóżek dla chorych z koronawirusem zwiększy się dzięki temu o blisko 3 tys. Oprócz PKN Orlen i Totalizatora Sportowego w przedsięwzięcie zaangażowały się również: Węglokoks, Grupa Azoty, Lotos, Tauron, PKO Bank Polski, KGHM i PGZ.

Czytaj także:

Potencjalna szczepionka na koronawirusa firmy Moderna ma 95% skuteczności