{"vars":{{"pageTitle":"Podwyżki dla pracowników administracji. Projekt trafił do Rady Ministrów","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["administracja","administracja-publiczna","najnowsze","pensja","wynagrodzenia","zarobki"],"pagePostAuthor":"Amelia Suchcicka","pagePostDate":"11 czerwca 2024","pagePostDateYear":"2024","pagePostDateMonth":"06","pagePostDateDay":"11","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":713881}} }
300Gospodarka.pl

Podwyżki dla pracowników administracji. Projekt trafił do Rady Ministrów

Do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów trafił projekt rozporządzenia, zakładający podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej o 20 proc. wynika z wykazu. Przyjęcie noweli rozporządzenia planowane jest na czerwiec.

W projekcie ustala się średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, z wyłączeniem osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – w wysokości 120%.


Zobacz też: Zarobki w transporcie. Tyle dostają kierowcy ciężarówek [GRAFIKA]


Zmiany mają na celu również dostosowanie dolnych i górnych progów wynagrodzenia zasadniczego do poziomu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2024 r., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2023 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024 r.

Proponowane zmiany dotyczą podniesienia dolnych i górnych progów kwot wynagrodzeń określonych w załączniku nr 4 do zmienianego rozporządzenia „Tabele stanowisk, kwot wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz kwalifikacji”.

Podwyższenie dolnych i górnych progów wynagrodzeń nie będzie oznaczało automatycznej konieczności podniesienia wynagrodzeń z uwagi na fakt, że nie obliguje pracodawcy do jego podwyższenia, a jedynie daje możliwość ustalenia wyższych wynagrodzeń, podkreślono.

Czytaj także: