{"vars":{{"pageTitle":"Polski fintech Pacific z niemal 2,5 mln złotych dofinansowania. Zamierza wprowadzić płatności online przez kody QR","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["finanse","fintech","handel","handel-detaliczny","polska","poznan","przedsiebiorcy","przedsiebiorczosc","przedsiebiorstwa","sektor-finansowy","startup","startupy"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"27 listopada 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"27","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":71846}} }
300Gospodarka.pl

Polski fintech Pacific z niemal 2,5 mln złotych dofinansowania. Zamierza wprowadzić płatności online przez kody QR

Startup Pacific z Poznania otrzymał łącznie 2,4 mln zł od funduszu inwestycyjnego Aligo Venture Capital oraz anioła biznesu Tomasza Gołębiewskiego. Pozyskane środki firma zamierza przeznaczyć na rozwój produktu i integrację z kluczowymi partnerami.

Pacific to fintech tworzący rozwiązanie płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, pozyskane właśnie finansowanie ma umożliwić wypuszczenie w pierwszej połowie przyszłego roku nowej aplikacji umożliwiającej płacenie za zakupy online za pomocą kodów QR.

Polski e-commerce w 2020 r. jest wśród najszybciej rosnących rynków w Europie [RAPORT 300RESEARCH]

Pomysł na to rozwiązanie oparty jest o model rozliczeniowy rozpowszechniony w państwach azjatyckich. W przypadku Pacific ma on zostać dodatkowo usprawniony dzięki bezpośredniemu powiązaniu kodu QR z produktem oferowanym przez sprzedawcę.

Firma zaoferuje również standardowe opcje płatnicze, natychmiastowe przelewy oraz płatności kartami. Kartę płatniczą Pacific MasterCard będzie można otrzymać po zamówieniu jej w aplikacji.

Dodatkowo w ramach działania aplikacji możliwe ma być wysyłanie przelewów do znajomych dzięki specjalnemu komunikatorowi z wbudowaną funkcją portfela. Ma to ułatwić prowadzenie rozliczeń, dostęp do historii transakcji oraz komunikację między stronami transakcji.

Najbardziej obiecujące fintechy w Polsce i regionie, czyli do kogo będzie należeć 2021 rok