{"vars":{{"pageTitle":"PolTREG planuje IPO, chce pozyskać środki na innowacyjne terapie cukrzycy i stwardnienia rozsianego","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["gielda-papierow-wartosciowych","gospodarka","innowacje","inwestycje","ipo","pierwsza-oferta-publiczna","poltreg","zdrowie"],"pagePostAuthor":"Martyna Maciuch","pagePostDate":"4 października 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"10","pagePostDateDay":"04","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":198252}} }
300Gospodarka.pl

PolTREG planuje IPO, chce pozyskać środki na innowacyjne terapie cukrzycy i stwardnienia rozsianego

Firma PolTREG potwierdza plany przeprowadzenia oferty publicznej i wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. To spółka biotechnologiczna rozwijająca innowacyjną terapię chorób autoimmunologicznych.

PolTREG jest na ostatnim etapie przed rozpoczęciem oferty publicznej akcji, podała spółka. Ostateczna decyzja o przeprowadzeniu oferty będzie zależała od warunków rynkowych.

Szczegóły na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Planowana oferta

Oferta publiczna PolTREG będzie obejmować nie więcej niż 1 332 414 akcji serii M (czyli nowych akcji), a także nie więcej niż 335 407 już istniejących akcji spółki. Firma planuje pozyskać z oferty ponad 130 mln zł brutto.

Środki z emisji mają być przeznaczone na kontynuację badań klinicznych, prowadzonych obecnie przez PolTREG. Terapie, nad którymi pracuje spółka biotechnologiczna dotyczą cukrzycy typu 1 oraz stwardnienia rozsianego. Firma ma w planach także budowę własnego laboratorium.

Inwestycje mają pozwolić firmie na osiągnięcie pozycji jednego ze światowych liderów w zakresie oferowanych terapii, wskazuje PolTREG.

Innowacyjne terapie

„Zamierzamy pozyskać kapitał w celu jak najszybszego ukończenia badań klinicznych i zaoferowania naszych terapii pacjentom. Widzimy, że nasze terapie mogą dać szansę chorym, w tym dzieciom, cierpiącym na choroby, na które obecnie nie ma skutecznych leków” – powiedział prezes, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG, prof. dr. hab. n. med. Piotr Trzonkowski.

Prezes spółki liczy na to, że inwestorów przekona przełomowość podejścia terapeutycznego w skali światowej, jakie proponuje PolTREG. Wskazuje także na obiecujące dane zgromadzone dotychczas w badaniach klinicznych oraz kompetencje naukowe swojego zespołu.

Terapie opracowane przez spółkę są już stosowane komercyjnie u pacjentów w ramach tzw. wyjątku szpitalnego.

Dodatkowo spółka jest już po jednej z procedur Europejskiej Agencją Leków (EMA). Obecnie przygotowuje kolejne fazy badań dotyczących leczenia pacjentów ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Badanie rozpocznie się w 2022 roku.

Z kolei w połowie 2024 roku, po uzyskaniu wyników śródokresowych z badań klinicznych, spółka chce rozpocząć proces pozyskiwania partnera branżowego. Celem ma być m. in. komercjalizacja projektów.

Czytaj też: