{"vars":{{"pageTitle":"Total, jedna z największych firm paliwowych w Europie, Chce być zeroemisyjny do 2050 roku","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat"],"pageAttributes":["ekologia","francja","klimat","neutralnosc-klimatyczna","przemysl-naftowy","ropa-naftowa","total","transformacja-energetyczna"],"pagePostAuthor":"Barbara Rogala","pagePostDate":"6 maja 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"06","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":52872}} }
300Gospodarka.pl

Total, jedna z największych firm paliwowych w Europie, Chce być zeroemisyjny do 2050 roku

Francuski gigant naftowy Total ogłosił nowy cel w zakresie redukcji emisji. W Europie spółka chce być zeroemisyjna do 2050 roku – donosi Financial Times.

We wtorek Total ogłosił, że zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną w Europie do 2050 roku w całej działalności oraz produktach.

Zrobił to pomimo finansowych skutków załamania popytu na ropę spowodowanych pandemią.

Zysk skorygowany netto firmy spadł do 1,78 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku , czyli o 35 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku .

Trudniejsza sytuacja finansowa w przemyśle wydobywczym nie odwiodła francuskiego koncernu od decyzji o długofalowej transformacji. Podobnie daleki horyzont działania mają inne europejskie giganty – BP oraz Shell.

Działania Total zmierzające do przekształcenia spółki ku zeroemisyjności, zostały poprzedzone inwestycjami w gaz i niskoemisyjną energię. Francuska spółka przyspieszyła transformację przyjazną dla klimatu w wyniku presji strony społecznej oraz inwestorów.

Nowe strategie zagranicznych spółek naftowych prowokują zmiany także w Polsce [RAPORT 300RESEARCH]

Czytaj:

>>> Divest, defund, desponsor  – 3 narzędzia finansowe, które sprzyjają dekarbonizacji gospodarki

>>>Morgan Stanley jako piąty bank amerykański wycofał się z inwestycji w wydobycie ropy na Alasce