{"vars":{{"pageTitle":"Od dziś można składać wnioski o 300+. Co zrobić, żeby dostać szkolną wyprawkę?","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["explainer","live"],"pageAttributes":["300","edukacja","finanse-publiczne","polityka-spoleczna","szkola","wniosek-300-plus"],"pagePostAuthor":"Martyna Trykozko","pagePostDate":"1 lipca 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"07","pagePostDateDay":"01","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":57961}} }
300Gospodarka.pl

Od dziś można składać wnioski o 300+. Co zrobić, żeby dostać szkolną wyprawkę?

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, bez względu na dochód rodziny. Wnioski online o 300 plus można składać od 1 lipca.

Kto może dostać 300+? Rodzice dziecka uczącego się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. W przypadku 300+ nie ma kryterium dochodowego.

Świadczenie “Dobry Start” nie przysługuje na dzieci chodzące do przedszkola lub żłobka, na dzieci w szkolnej lub przedszkolnej “zerówce” ani na studentów.

Jak można dostać 300+? Należy w tym celu złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic albo opiekun prawny lub faktyczny dziecka.

Jak złożyć wniosek o 300+? Można to zrobić online od 1 lipca na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Wniosek w formie papierowej można składać od 1 sierpnia w urzędzie (tym samym, który realizuje świadczenie “Rodzina 500+”) lub za pośrednictwem poczty.

Do kiedy można składać wniosek o 300+? Do 30 listopada.

Kiedy przyznane zostanie świadczenie? Jak czytamy na stronie MRPiPS: “Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.”

Na co rodzice wydają 500+ na pierwsze dziecko? Deklarują, że głównie na edukację