{"vars":{{"pageTitle":"Impact'22: Połączyć technologię z biznesem. Rozmowa z Jakubem Kaczmarskim z Sieci Badawczej Łukasiewicz","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact","nowe-technologie","tylko-w-300gospodarce","wywiady"],"pageAttributes":["impact","impact-finance22","nowe-technologie","polprzewodniki","siec-badawcza-lukasiewicz"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"25 maja 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"25","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":309021}} }
300Gospodarka.pl

Impact’22: Połączyć technologię z biznesem. Rozmowa z Jakubem Kaczmarskim z Sieci Badawczej Łukasiewicz

W cyklu wideo rozmów, które nasza redakcja nagrała podczas konferencji Impact’22, pytaliśmy gości wydarzenia o najważniejsze trendy i zjawiska gospodarcze w Polsce i na świecie. W tym odcinku rozmówcą Martyny Maciuch jest Jakub Kaczmarski z Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Innowacje i nowe technologie, które powstają w gabinetach naukowców, w przeważającej mierze muszą zostać skomercjalizowane, by mogły zacząć zmieniać naszą codzienność na lepsze. Polską instytucją, która łączy ze sobą światy nauki i biznesu jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – naszego gościa pytamy właśnie o to, na czym dokładnie polega model aplikacyjny, który realizuje SBŁ.

Poruszamy wątek m.in. zbyt małej innowacyjności polskich przedsiębiorstw – Jakub Kaczmarski wskazuje, co SBŁ robi, by odpowiadać na ten problem, także dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Rozmawiamy także o już wdrażanych rozwiązaniach, które udało się skomercjalizować właśnie dzięki pomocy ze strony instytucji. To między innymi rozwiązania ze sfery mikroelektroniki – okazuje się, że Polska ma spory potencjał, jeśli chodzi o produkcję półprzewodników, których brak na rynku odczuwamy dzisiaj już wszyscy.