{"vars":{{"pageTitle":"Spotkania to emocje. Emocje to Poznań","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact"],"pageAttributes":["impact","impact23"],"pagePostAuthor":"Sławomir Kowalski","pagePostDate":"23 maja 2023","pagePostDateYear":"2023","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"23","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":570650}} }
300Gospodarka.pl

Spotkania to emocje. Emocje to Poznań

Położony zaledwie 3 godziny drogi od Berlina Poznań jest 3. najpopularniejszą destynacją MICE w Polsce według najnowszego rankingu ICCA. Trudno się dziwić. To półmilionowe miasto jest wiodącym ośrodkiem biznesowym i akademickim w Polsce, a Międzynarodowe Targi Poznańskie są największą tego typu firmą w tej części Europy. Do tego szczycą się ponad stuletnim doświadczeniem w organizacji targów, kongresów i spotkań. Nie wspominając o tym, że to właśnie w Poznaniu zjesz prawdopodobnie najlepszego rogala na świecie.

 

Właśnie od rogali zaczniemy. Ich pełna nazwa to rogale świętomarcińskie i są produktem z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym Unii Europejskiej, co oznacza, że mogą być wypiekane tylko w Poznaniu i okolicach, po uzyskaniu specjalnego certyfikatu. Chcecie poznać ich tajemnice i smak? Możecie to zrobić w Poznań Croissant Museum and Experience na Starym Mieście. Zapomnijcie o muzealnych gablotach. Wizyta to godzinny, pełen humoru pokaz z udziałem publiczności, który kończy się oczywiście degustacją. To świetne uzupełnienie programu spotkania firmowego, wyjazdu integracyjnego lub konferencji. Sprawdza się zarówno, jako danie główne, jak i deser.

Chińskie przysłowie mówi, że “wszystkie skarby świata nie są tyle warte, co w odpowiedniej chwili kieliszek najlepszego wina”. Dodalibyśmy: polskiego wina, bo Polska w ostatnich latach przeżywa winny renesans. Czy jesteście gotowi stanąć do bitwy na kieliszki? Przy starannie dobranych przekąskach, nawiązujących do kuchni regionalnej sommelierzy zabiorą w Was podróż po Polsce od Ziemi Lubuskiej, przez Dolny Śląsk aż po Podkarpacie. Wszystko to można zorganizować w restauracji Winestone. Można ją znaleźć między innymi w Hotelu Mercure, który przy okazji jest ikoną architektury modernistycznej.

Koneserzy mogą pójść krok dalej i wybrać się nad największe jezioro Poznania, czyli Kierskie i odwiedzić Winnicę Edison. Została utworzona w 2017 roku. Uprawiane są tutaj cztery szczepy: solaris, muscaris, riesling oraz pinot noir. Znajduje się tu także hotel i restauracja, nie wspominając o okolicznych klubach żeglarskich. Kto odpowiednio zsumuje te elementy, otrzyma wynik, którym będzie wyjątkowe spotkanie firmowe w otoczeniu przyrody.

Poznań ma też propozycję na chłodniejsze dni. To Termy Maltańskie – jeden z największych wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych w Polsce, wykorzystujący naturalne wody termalne. A co w ofercie? Baseny sportowe, Aquapark i SPA 1306. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Świat Saun w którym znajduje się aż 13 atrakcji, wśród których są sauny suche, łaźnie, basen zewnętrzny, tężnia solna, a na ochłodę grota śnieżna. Co powiecie na “wieczór parowy” pod opieką profesjonalnych saunamistrzów? To niemal spektakl, wypełniony muzyką, egzotycznymi zapachami i choreografią. A na zakończenie można wybrać się na spacer wzdłuż brzegów Jeziora Maltańskiego, z malowniczym widokiem na Ostrów Tumskim i wieże najstarszej polskiej katedry, której korzenie sięgają X wieku i początków historii Polski.

Tor Poznań to jedyny profesjonalnych tor wyścigowy w Polsce, przystosowany do sportów samochodowych i motocyklowych. To świetne miejsce do organizacji wydarzeń z udziałem lśniących, sportowych bolidów. Jeśli macie obawy, że zarysujecie lakier na czerwonym ferrari, to polecamy dwupoziomowy tor E1 Gokar w Skórzewie, na granicy Poznania. Ma 4,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Co otrzymacie w pakiecie? Emocje, adrenalinę, ducha rywalizacji i możliwość bezkarnego i bezpiecznego obijania się o bandy i inne pojazdy.

Ciągle mało emocji? Co powiecie na wizytę na lotnisku w podpoznańskich Bednarach albo Kobylnicy? Tam możecie zorganizować piknik lotniczy, a ekipa Sky Camp zapewni Wam przygodę życia w postaci skoku spadochronowego z widokiem na Poznań. Wszystko zostanie utrwalone na pamiątkowym filmie.

Dla odmiany może spotkanie biznesowe na świeżym powietrzu, w klimacie lekko prestiżowym? Black Water Links w Tarnowie Podgórnym (około 25-30 minut jazdy z centrum Poznania) to pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole golfowe z rozbudowaną strefą do treningu krótkiej gry. Ciekawostką jest fakt, że dzięki wykorzystaniu wód gruntowych Black Water Links to jeden z najbardziej ekologicznych projektów golfowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Warto też zwrócić uwagę na malownicze, pole Oskoma Trzaskowo Golf Club, z dziewięcioma dołkami na skraju Puszczy Zielonki. To jedna z bardziej malowniczych tego typu realizacji w Polsce.

Zaplecze organizacyjne do organizacji spotkań integracyjnych, konferencji i innych wydarzeń zapewnia około 120 obiektów hotelowych, z około 11 tysiącami miejsc noclegowych w samym Poznaniu. Są wśród nich uznane, międzynarodowe marki, takie jak Mariott International (Sheraton), Accor Hotels, Hilton Worldwide, Radisson Hotel Group, czy NH Hotel Group. Do tego dochodzą świetnie przygotowane i zaskakujące miejsca organizacji wydarzeń. Może to być centrum handlu, sztuki i biznesu Stary Browar, stworzone z wykorzystaniem reliktów XIX-wiecznego browaru, albo Concordia Design – centrum kreatywności w zabytkowej drukarni z początków XX stulecia.

Jeśli szukacie kontaktu w Poznaniu, to najlepszym adresem jest Poznań Convention Bureau (Google it!), będące oddziałem Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (DMO). To stowarzyszenie reprezentujące lokalną branżę turystyczną, udzielające nieodpłatnie wsparcia merytorycznego i doradztwa przy planowaniu, organizacji oraz sprawnej realizacji wydarzeń biznesowych i konferencyjnych. Do zobaczenia w Poznaniu.

Autor tekstu: Aleksander Rudawski