{"vars":{{"pageTitle":"Valerie Jarrett, wieloletnia doradczyni prezydenta Baracka Obamy, wystąpi na Impact’23 w Poznaniu","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact","material-partnera"],"pageAttributes":["impact"],"pagePostAuthor":"Sławomir Kowalski","pagePostDate":"5 kwietnia 2023","pagePostDateYear":"2023","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"05","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":533957}} }
300Gospodarka.pl

Valerie Jarrett, wieloletnia doradczyni prezydenta Baracka Obamy, wystąpi na Impact’23 w Poznaniu

Valerie June Jarrett, prawniczka, aktywistka na rzecz kobiet, polityk i wieloletnia doradczyni prezydenta Baracka Obamy w zakresie polityki społecznej oraz jedna z najbardziej zaufanych osób w jego gabinecie, wystąpi na Impact’23 w Poznaniu, w dniach 10-11 maja.

Valerie Jarret to także jedna z najpotężniejszych kobiet w USA, którą TIME umieścił na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi w kraju. 8 lat, najdłużej w historii, pełniła funkcję starszej doradczyni prezydenta Baracka Obamy. Obecnie jest dyrektorem generalnym i członkiem rady Fundacji Baracka Obamy.

Jarrett stała się prawdziwą legendą amerykańskiej polityki oraz ikoną w zakresie działań na rzecz równouprawnienia. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego Fundacji Baracka Obamy. Jest autorką bestsellerowej książki The New York Times „Finding My Voice: My Journey to the West Wing and the Path Forward”.

W latach 2009-2017 była starszym doradcą prezydenta, stając się osobą najdłużej w historii urzędującą na tym stanowisku. Nadzorowała pracę Biura ds. Zaangażowania Publicznego i Spraw Międzynarodowych oraz przewodniczyła Radzie Białego Domu ds. Kobiet i Dziewcząt. Wcześniej współtworzyła Zespół Przemian Prezydenckich Obama-Biden, była też starszym doradcą kampanii prezydenckiej Obamy.

Pracę w Białym Domu określa w ten sposób: – Zwołujemy szerokie grono interesariuszy wokół zajmujących nas kwestii, od imigracji po równe płace dla kobiet, od sposobów wzmocnienia gospodarki po edukację – wszystkich spraw, jakie można sobie wyobrazić. Zapraszamy ludzi z całego kraju zainteresowanych tymi zagadnieniami, aby wzięli udział w zgromadzeniu i wyrazili swoje zdanie. – Jak mówi Jarrett, Biały Dom jest domem dla ludzi i każdy powinien czuć się tu mile widziany i na swoim miejscu.


Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj 300Sekund, nasz codzienny newsletter


Od 2007 r. Valerie Jarrett zasiadała na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego The Habitat Company w Chicago. Wcześniej służyła w rządzie Chicago jako zastępca radcy prawnego ds. finansów i rozwoju, zastępca szefa sztabu burmistrza Richarda M. Daleya oraz komisarz ds. planowania i rozwoju miasta. Przez dziesięć lat czynnie zajmowała się doradztwem prawnym w sektorze prywatnym i publicznym. Pełniła funkcję dyrektora wielu rad korporacyjnych i non-profit. Kierowała m.in. zarządem giełdy w Chicago, przewodniczyła radzie kierowniczej University of Chicago Medical Center, była wiceprzewodniczącą Zarządu Powierników University of Chicago. Otrzymała liczne tytuły i nagrody honorowe.

Valerie Jarrett zdobyła licencjat na Uniwersytecie Stanforda w 1978 roku. Uzyskała tytuł doktora nauk prawnych University of Michigan Law School w 1981 roku.

Poprawić życie kobiet

Obecnie Valerie pełni funkcję przewodniczącej rady Civic Nation i współprzewodniczącej The United State of Woman.  Od wielu lat aktywnie działa na rzecz praw kobiet.

Tak bardzo zależy mi na poprawie jakości życia kobiet i dziewcząt, nie tylko tutaj w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Jestem samotną matką i wychowałam córkę, która teraz jest młodą dorosłą.

Wypowiada się m.in. na temat sytuacji kobiet w ciąży: – Zakaz dyskryminacji jest prawem obowiązującym od trzech dekad, jednak w niektórych miejscach pracy standardy traktowania kobiet w ciąży pozostały w wiekach ciemnych. Niektóre są bezzwłocznie zwalniane lub degradowane, podczas gdy skromne mieszkanie pozwoliłoby im nadal pracować i utrzymywać rodziny.

Jest zwolenniczką reform w sektorze medycznym, dąży m.in. do obniżenia kosztów leczenia, a także rozszerzenia dostępu do edukacji.

Jako kultura musimy zadać sobie pytanie, kim chcemy być? Czy wiemy, jakie są nasze podstawowe wartości? I jeśli jesteśmy społeczeństwem, w którym każdy powinien mieć takie same możliwości i dostać drugą szansę, to powinniśmy podjąć kroki, aby tak się rzeczywiście stało.

Polecamy również: