{"vars":{{"pageTitle":"Deloitte: Działy prawne nieufne wobec technologii","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["deloitte","prawo"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"4 listopada 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"04","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":24165}} }
300Gospodarka.pl

Deloitte: Działy prawne nieufne wobec technologii

Prawie połowa działów prawnych na świecie w 2018 r. nie odnotowała wzrostu budżetu i zaobserwowała stagnację w zatrudnieniu – wynika z opracowania „Tech Bytes Part I„, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Dodatkowo 63 proc. dyrektorów tych departamentów (Chief Legal Officer, CLO) uważa, że powtarzające się zadania i ograniczenia w zarządzaniu danymi uniemożliwiają im wytworzenie dodatkowej wartości w organizacjach.

Dyrektorzy działów prawnych mają podzielone opinie na temat rozwoju technologicznego w branży. Jak wykazało badanie Deloitte, jedynie 40 proc. ankietowanych uważa, że nowe rozwiązania oraz outsourcing mogą zwiększyć efektywność ich zespołów.

Jednocześnie, z innego badania firmy doradczej „Going beyond risk and compliance” wynika, że 56 proc. działów prawnych zainwestowało już w nowoczesne systemy właśnie w tym celu.

Wśród szefów działów prawnych przekonanie o istotności zmian technologicznych nie jest wysokie. Aż 65 proc. z nich deklaruje, że ich departament w większym stopniu skoncentrowany jest na zarządzaniu ryzykiem niż na możliwościach rozwoju.

Prawie dwie trzecie (63 proc.) przyznaje natomiast, że powtarzające się zadania i ograniczenia w zarządzaniu danymi uniemożliwiają im tworzenie wartości dla ich organizacji. Mimo to 50 proc. uważa, że automatyzacja procesów oraz ich przekonstruowanie pozwoli na redukcję kosztów oraz poprawę efektywności działań.

>>> Czytaj też: Podział na rozwinięty Zachód i zacofany Wschód w Polsce traci sens – teraz Polska A leży w pasie centralnym