{"vars":{{"pageTitle":"NCBiR: budżet konkursu „Szybka Ścieżka” zwiększony do 1,7 mld zł","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["badania-i-rozwoj","dofinansowanie","male-i-srednie-przedsiebiorstwa","msp","ncbir"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"20 kwietnia 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"20","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":50479}} }
300Gospodarka.pl

NCBiR: budżet konkursu „Szybka Ścieżka” zwiększony do 1,7 mld zł

Agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego zwiększyła o ponad 600 mln zł budżet finansowanego z Funduszy Europejskich konkursu „Szybka Ścieżka”.

Łączny budżet konkursu to obecnie aż 1,7 mld zł, w tym ponad miliard złotych to środki dla małych i średnich przedsiębiorstw i konsorcjów naukowo-przemysłowych.

21 kwietnia rozpocznie się trzecia runda naboru wniosków do konkursu „Szybkiej Ścieżki”, ogłoszonego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

„Ściśle współpracując z ministerstwami działamy na rzecz przedsiębiorców i naukowców wykorzystując wszelkie dostępne środki i zasoby. Zwiększyliśmy finansowanie z Funduszy Europejskich w konkursie Szybkiej Ścieżki bez ograniczeń tematycznych, co pozwoli skorzystać z tych pieniędzy szerokiemu gronu firm i jednostek naukowych planujących stworzenie innowacyjnych produktów i usług” – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

O sięgające nawet ponad 20 mln euro wsparcie na realizację projektu badawczo-rozwojowego mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, konsorcja przedsiębiorstw lub konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Minimalna wartość projektu realizowanego samodzielnie przez firmę z sektora MŚP to milion złotych.

>>>Czytaj także: Badania naukowe powinny wspierać rozwój lokalnych społeczności w Polsce. Ministerstwo Nauki zdradza, jak chce osiągnąć ten cel [WYWIAD]