{"vars":{{"pageTitle":"Po 22 latach mBank przenosi się do nowej siedziby: to 140-metrowa wieża w Warszawie","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live","news"],"pageAttributes":["biurowce","ekologia","mbank","mennica-tower","nieruchomosci-biurowe","pandemia","praca","praca-zdalna","warszawa","warszawskie-city"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"2 listopada 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"02","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":69471}} }
300Gospodarka.pl

Po 22 latach mBank przenosi się do nowej siedziby: to 140-metrowa wieża w Warszawie

mBank przeprowadza się do biurowca przy ulicy Prostej 18 w Warszawie. Tam od 20 listopada znajdować się będzie jego nowa siedziba.

mBank jest głównym najemcą 140-metrowej wieży będącej częścią kompleksu Mennica Legacy Tower w centrum Warszawy.

W Wieży mBank – tak budynek nazwali pracownicy – bank zajmie 21 z 28 pięter biurowych. Docelowo pracować tam będą ponad 3 tysiące osób z biur zlokalizowanych dotąd przy ul. Senatorskiej, Bielańskiej i Królewskiej.

Pracownicy zostali zaangażowani w prace projektowe, dzięki czemu układ powierzchni został dopasowany do specyfiki pracy poszczególnych zespołów.

W momencie podpisania umowy wynajęcie wieżowca Mennica Tower przez mBank było największą transakcją w historii polskiego rynku nieruchomości. Niedługo później przebiła ją umowa podpisana przez PZU na wynajem właśnie kończonego wieżowca Skanski kilkaset metrów dalej na warszawskiej Woli.

Biuro na nowe czasy: mniej biurek niż pracowników

Powierzchnia biurowa w nowej siedzibie mBanku została zorganizowana w formule ogólnodostępnych „gorących biurek”, których jest mniej niż pracowników. Skorzysta z niej jednocześnie 70 proc. załogi. Pozostali pracownicy będą mogli, w razie potrzeby, korzystać w tym czasie z alternatywnych miejsc pracy indywidualnej oraz z sal konferencyjnych (w budynku jest ich ponad 300). Dodatkowo, na najwyższych trzech kondygnacjach budynku znajdą się zielone tarasy ze strefą relaksu.

„Dziś zdecydowana większość naszych pracowników wykonuje swoje obowiązki na odległość. W Wieży mBank będziemy jednak przez wiele lat, więc musi być to miejsce zapewniające efektywną pracę po powrocie do biur. Z pewnością zmieni się sposób pracy – obecność w biurze każdego pracownika każdego dnia nie będzie obowiązkowa. A skoro tak, nie będziemy potrzebować aż tylu biurek” – wyjaśnia Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.


Czytaj także: Warszawskie „City” rośnie mimo pandemii: w budowie jest dziś więcej biur niż istnieje w całym Poznaniu


Budynek został wyposażony w przyjazne rozwiązania technologiczne. Po otwarciu bramki wejściowej za pomocą smartfona, automatycznie przywołana zostanie winda na odpowiednie piętro. W aplikacji pracownicy będą mogli też zarezerwować salę na spotkanie lub zarejestrować gościa. Dzięki przekazanemu na telefon kodowi QR, gość łatwo trafi na miejsce spotkania. Moduł komfortu w aplikacji mobilnej pozwoli sterować oświetleniem, temperaturą oraz roletami okiennymi, dzięki czemu każdy pracownik dostosuje środowisko pracy do swoich preferencji.

Oprócz cyfrowych technologii, Wieża mBank ma się wyróżniać rozwiązaniami minimalizującymi zużycie energii i wpływ na środowisko. Na podziemnym parkingu znajdują się także miejsca postojowe dla 300 rowerów. Unikalną cechą dla budynków tej wysokości są otwierane panele elewacyjne, dające dostęp do świeżego powietrza i zmniejszające potrzebę stosowania klimatyzacji.

Pod nowym adresem

Wraz z przeprowadzką mBank zmienia adres swojej siedziby, opuszczając budynek przy ul. Senatorskiej 18. Formalnie zmiana nastąpi 20 listopada. Do nowego biurowca sukcesywnie będą przenosić się też pracownicy poszczególnych departamentów i spółek zależnych mBanku, zlokalizowani dotychczas w różnych częściach miasta.

„Z Warszawą jesteśmy związani od początku istnienia banku. Dziś, po 22 latach przy placu Teatralnym, przenosimy się do nowego miejsca, na Wolę, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic stolicy . Witamy wszystkich naszych nowych sąsiadów z okolicy. Po zakończeniu pandemii na pewno nie zabraknie okazji, żeby spotkać się pod nowym adresem osobiście” – mówi prezes mBanku.

Varso Tower zostanie niedługo najwyższym budynkiem Polski i UE. A jak wyglądałby na tle najwyższych miast Europy?