{"vars":{{"pageTitle":"Toyota inwestuje w Wałbrzychu i uruchamia dział testów napędów hybrydowych","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["motoryzacja","polska","produkcja","produkcja-przemyslowa","produkcja-samochodow","przemysl","przemysl-motoryzacyjny","toyota"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"23 lipca 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"07","pagePostDateDay":"23","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":58889}} }
300Gospodarka.pl

Toyota inwestuje w Wałbrzychu i uruchamia dział testów napędów hybrydowych

Fabryka Toyoty uruchomiła w Wałbrzychu dział testów i oceny napędów hybrydowych. Dzięki inwestycji o wartości 19 mln zł fabryka będzie mogła nawiązywać współpracę z polskimi i europejskimi dostawcami części do napędów hybrydowych.

Podstawowym zadaniem nowego działu testów i oceny napędów hybrydowych jest wykonywanie testów wytrzymałościowych i zmęczeniowych oraz hałasu i wibracji poszczególnych komponentów wykorzystywanych w elektrycznych przekładniach hybrydowych.

Główny element ośrodka badań, w który Toyota zainwestowała 19 milionów złotych, stanowi tester wytrzymałościowy. W nowym dziale pracuje kilkanaście osób w systemie zmianowym.

Powstanie działu testów i oceny napędów hybrydowych związane jest z rozwijaną w polskich zakładach Toyoty produkcją niskoemisyjnych elektrycznych napędów hybrydowych.

Do końca 2022 roku w fabrykach w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach funkcjonować ma łącznie sześć linii produkcyjnych głównych podzespołów hybrydowych.

W czerwcu japoński koncern uruchomił już produkcję silników spalinowych o pojemności 1,5 l do napędów elektrycznych i konwencjonalnych w swojej fabryce w Jelczu-Laskowicach.

W związku z realizowanymi projektami poziom inwestycji w obu zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland do 2022 roku ma wzrosnąć do blisko 5,5 mld zł, a zatrudnienie do ponad 3 tys. osób.


Czytaj także: Samochody elektryczne w Polsce są wciąż zjawiskiem marginalnym