{"vars":{{"pageTitle":"Impact’22 ścieżka Green Economy – rozwój gospodarki w zgodzie z naturą","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["material-partnera"],"pageAttributes":["impact22"],"pagePostAuthor":"Martyna Maciuch","pagePostDate":"22 kwietnia 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"22","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":294994}} }
300Gospodarka.pl

Impact’22 ścieżka Green Economy – rozwój gospodarki w zgodzie z naturą

Już 11 i 12 maja, podczas konferencji Impact’22 w Poznaniu, odbędzie się kolejna odsłona cyklu dyskusji w ramach ścieżki Green Economy.

Zmiany współczesnego świata takie jak rozwój technologii, zmiany klimatyczne, polityczne i ekonomiczne, przyczyniły się do powstania wzajemnie powiązanych praktyk, które mogą równoważyć cele środowiskowe i społeczne dla dobra wszystkich: przyrody, obywateli i przedsiębiorstw. Green Economy to model ekonomiczny, w którym priorytetem jest dobrostan człowieka i równość społeczna, przy jednoczesnym zmniejszeniu zagrożeń dla środowiska i niedoborów ekologicznych oraz zrównoważony rozwój bez degradacji środowiska.

Podczas majowej konferencji Impact’22 w Poznaniu będzie czas na debatę o możliwościach i wyzwaniach zielonej gospodarki, w której wezmą udział topowi managerowie z największych globalnych firm, naukowcy oraz światowej klasy eksperci.

Zielona gospodarka ma kluczowe znaczenie dla globalnego dobrobytu, ponieważ stanowi podstawę wzrostu gospodarczego i rozwoju przy jednoczesnym zapewnieniu, że zasoby naturalne nadal dostarczają zasobów i usług środowiskowych. Zielona gospodarka jest siłą napędową i będzie katalizatorem inwestycji i innowacji na rzecz zrównoważonego wzrostu i nowych możliwości gospodarczych.

Goście Impact’22 będą rozmawiać o tym, jak model Green Economy może przynieść nowe korzyści Europie, jak choćby zupełnie nowe miejsca pracy: od projektanta śmieci po konsultanta domowych instalacji OZE i specjalistę ds. klimatu oraz jak nowe technologie pomogą Europie stać się neutralną dla klimatu do 2050 roku.

W Poznaniu speakerzy będą mówić także o próbach na jakie zielona gospodarka wystawia Europę. Goście zajmą stanowiska w sprawie zmniejszenia emisji poprzez dalsze zwiększanie konsumpcji oraz odpowiedzą na pytania jak odejść od kultury produktów jednorazowych i masowej produkcji, a także jak sprawić, by „zielone” działania handlu naprawdę przyniosły korzyści środowisku i ograniczyły emisję. Ponadto, dyskusja dotyczyć będzie wpływu obecnej sytuacji geopolitycznej na transformację energetyczną.

Gośćmi ścieżki Green Economy będą:


Polecamy nasze analizy dotyczące relacji pomiędzy ekologią a ekonomią: