{"vars":{{"pageTitle":"Ludzie Impact: Ann Cairns – w biznesie jest miejsce dla wszystkich","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact","material-partnera"],"pageAttributes":["ann-cairns","impact","mastercard"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"23 kwietnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"23","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":123843}} }
300Gospodarka.pl

Ludzie Impact: Ann Cairns – w biznesie jest miejsce dla wszystkich

Reprezentuje Mastercard na całym świecie, koncentrując się na kwestiach integracji, różnorodności i innowacji. Jest wiceprezeską jednej z największych organizacji zajmujących się kartami płatniczymi, pełni rolę ambasadorki i liderki wykonawczej o zasięgu globalnym. Dla Ann Cairns bardzo ważne jest zapewnienie kobietom równych możliwości rozwoju w miejscu pracy – dlatego działa w wielu organizacjach pomagających kobietom.

Ann Cairns dołączyła do Mastercard w 2011 r. i pracowała jako prezeska ds. rynków międzynarodowych, zarządzając biznesem firmy  w ponad 200 krajach na całym świecie. Na tym stanowisku koncentrowała się na budowaniu zrównoważonego, silnego wzrostu zarówno na rynkach dojrzałych, jak i wschodzących.

Jeszcze wcześniej była szefową Grupy Usług Finansowych w Alvarez&Marsal w Londynie. Tam kierowała europejskim zespołem zarządzającym Lehman Brothers Holdings International w ramach procesu Chapter 11. Miała swój udział w restrukturyzacji banków w całej Europie, w tym w Irlandii i Islandii. Poza tym piastowała wysokie stanowiska w wielkich organizacjach – między innymi w ABN-AMRO, gdzie była dyrektorką generalną ds. bankowości transakcyjnej, i w Citigroup.

Ann Cairns zasiada w zarządzie Intercontinental Exchange (ICE), firmy z listy Fortune 500, oraz w kierownictwie ICE Clear Europe. 

Wiceprezeska Mastercard ukończyła studia matematyczne na Uniwersytecie w Sheffield i magisterskie z zakresu statystyki medycznej na Uniwersytecie w Newcastle. Wart odnotowania jest fakt, że Cairns, pracując na stanowisku kierownika działu planowania inżynierów offshore w British Gas, była pierwszą kobietą wykwalifikowaną do pracy w branży offshore w Wielkiej Brytanii.

Jest przewodniczącą 30% Club, organizacji, która działa na rzecz wyrównania szans kobiet i mężczyzn w biznesie. Przewodniczy też w Financial Alliance for Women, której zadaniem jest zapewnić kobietom dostęp do kapitału, rynków, edukacji i szkoleń. Bardzo ważna jest dla niej kwestia pozycji kobiet w biznesie. Ann uważa, że przedsiębiorstwa utrzymujące równowagę pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn na stanowiskach kierowniczych mają lepszy obraz swoich klientów oraz możliwości rynkowych, osiągając przy tym lepsze wyniki finansowe i pomagając swoim społecznościom. Wierzy, że tylko te organizacje, które wspierają różnorodność i zatrudniają osoby wyglądające, działające i, co ważne, myślące inaczej mogą w pełni wykorzystać swój potencjał, aby pozytywnie wpływać na rynki i społeczności.

Okazja do spotkania z Ann Cairns nadarzy się wkrótce: wystąpi na wiosennym wydarzeniu Impact’21, gdzie będzie mówić o wzmacnianiu pozycji kobiet w biznesie.

Czego możemy się spodziewać na majowej scenie Impact’21?

Od początku swojego istnienia Fundacja Impact organizuje przedsięwzięcia, które są fenomenem polskiego rynku konferencyjnego: tradycyjna formuła długich debat panelowych została zastąpiona krótkimi, dynamicznymi wystąpieniami. Impact zmienił także podejście do formuły okrągłych stołów, które na Impakcie trwają krócej niż zazwyczaj, a podczas nich dyskutowane są bardzo konkretne tematy w wąskim, zamkniętym gronie. Zespół Impact stawia również na popularnych speakerów z zagranicy i nieustannie szuka nowych inspiracji technologicznych.

Kongresy Fundacji Impact to nie tylko miejsca rozwoju innowacji i nowego biznesu, ale też wysokiej rangi wydarzeń gospodarczo-polityczne. Na naszych wydarzeniach ogłoszono m.in.: uruchomienie programu Start in Poland, czy GovTech Polska oraz rozpoczęcia działalności Funduszu Tauron CVC – wspólnie z NCBR i PFR czy premiery Krajowego Planu Odbudowy.