{"vars":{{"pageTitle":"Dlaczego Rościszewski odszedł z PKO BP? "Odpowiedzialność za instytucję wyznacza granice mojej elastyczności”","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news","przeglad-prasy"],"pageAttributes":["banki","bankowosc","jan-emeryk-rosciszewski","pko","pko-bp","przeglad-prasy","zmiany-personalne"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"22 października 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"10","pagePostDateDay":"22","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":206084}} }
300Gospodarka.pl

Dlaczego Rościszewski odszedł z PKO BP? „Odpowiedzialność za instytucję wyznacza granice mojej elastyczności”

Nie ma jednego powodu, ale trudno kierować dużą instytucją bez pełnego poparcia rady nadzorczej reprezentującej wszystkich akcjonariuszy – tłumaczy swoją rezygnację z funkcji prezesa PKO BP Jan Emeryk Rościszewski.

– Sprawne zarządzanie tak dużą spółką wymaga pełnego poparcia rady nadzorczej reprezentującej wszystkich akcjonariuszy. Ponieważ ten warunek nie został spełniony, postanowiłem zrezygnować z funkcji prezesa zarządu – mówi Rościszewski w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita.

Były szef PKO BP dementuje również pogłoski, jakoby miał zamienić posadę prezesa na funkcję ambasadora RP we Francji. Jak mówi, nie miał takich planów. I dodaje, że na razie nie planuje też wejścia do zarządu którejś z instytucji finansowych Skarbu Państwa (jak PZU, czy Alior).

– Na obecnym etapie nie mam takich planów. Kierując pracami zarządu tego typu instytucji, trzeba mieć na uwadze interes wszystkich akcjonariuszy. Trudnym zadaniem jest bycie prezesem reprezentującym tylko część udziałowców – mówi.

Cały wywiad jest dostępny na stronach Rzeczpospolitej.