{"vars":{{"pageTitle":"Jak zostać najwyżej wycenianym start-upem fintechowym w Europie? Odpowiedź leży w zarządzaniu firmą","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["fintech","klarna","start-up"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"12 sierpnia 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"12","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":16573}} }
300Gospodarka.pl

Jak zostać najwyżej wycenianym start-upem fintechowym w Europie? Odpowiedź leży w zarządzaniu firmą

Szwedzki start-up Klarna stał się największym prywatnym start-upem fintechowym w Europie. W wywiadzie z portalem Sifted.eu założyciel wyjaśnia, w czym tkwi jego sukces.

„Mniej odgórnego zarządzania (top-down), a więcej modelu, gdzie tworzymy wyizolowane wyspy pracowników” – mówi pochodzący z Polski szef Klarny Sebastian Siemiatkowski.

Czyli jednym słowem: decentralizacja.

Szwedzka firma pozwala kupującym on-line płacić za towar już po jego otrzymaniu.

Oprócz zbierania i wykorzystywania danych z każdej płatności, którą przeprowadzają klienci, to właśnie takie podejście do zarządzania wpłynęło na to, że Klarna jest dziś wyceniana na poziomie 5,5 mld dolarów.

A nieco więcej o Klarnie przeczytacie tutaj.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.