{"vars":{{"pageTitle":"PKO Bank Polski wygrał przetargi na obsługę budżetów Wrocławia i Poznania","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["bank-pko","bankowosc","ipko","miasto-poznan","samorzady","wroclaw"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"12 stycznia 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"01","pagePostDateDay":"12","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":245120}} }
300Gospodarka.pl

PKO Bank Polski wygrał przetargi na obsługę budżetów Wrocławia i Poznania

PKO Bank Polski podpisał umowy na kompleksową obsługę budżetów Wrocławia i Poznania oraz ich podmiotów okołobudżetowych i współpracuje z samorządami zarówno w zakresie finansowania, jak i obsługi depozytowo-transakcyjnej.

PKO Bank Polski przez kolejne lata będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia i Poznania, jednych z największych miast w Polsce, zapewniając dzięki najnowocześniejszym usługom i produktom bankowości transakcyjnej płynność przeprowadzanych przez klientów operacji finansowych.

Bank prowadzi obsługę budżetów ok. 280 samorządów, w tym siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich.

– PKO Bank Polski jest ważnym i sprawdzonym partnerem sektora publicznego. Bank od lat kreuje i na dużą skalę udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne, wykorzystywane nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji publicznej. Bank był wielokrotnie nagradzany za wprowadzanie innowacji, w tym za projekt udostępniania usług e-administracji w serwisach bankowości elektronicznej. Dlatego cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z naszymi strategicznymi klientami samorządowymi, jakimi są Wrocław i Poznań – mówi Marcin Eckert, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Na czym będzie polegała współpraca?

W ramach obsługi bankowej Miasta Wrocław oraz 278 podmiotów okołobudżetowych, m.in. instytucji kultury i zakładów opieki zdrowotnej, PKO Bank Polski będzie świadczył pełen wachlarz usług i produktów z zakresu bankowości transakcyjnej, w tym m.in. prowadzenie rachunków bankowych, udostępnienie systemu bankowości internetowej iPKO biznes, wydanie i obsługę kart płatniczych i kart przedpłaconych, zapewnienie usługi płatności masowych, instalacja kas automatycznych (w tym nowoczesnych opłatomatów bezgotówkowych). Umowa została zawarta na trzy lata.

Zakres obsługi budżetu Miasta Poznań i 274 podmiotów okołobudżetowych obejmuje m.in.: otwarcie i prowadzenie rachunków bankowych, udostępnienie systemu bankowości internetowej iPKO biznes, usługę konsolidacji sald, obsługę wpłat i wypłat gotówkowych, usługę płatności masowych (PKO Rachunki Wirtualne), przechowywanie depozytów rzeczowych, kompleksową obsługę kart płatniczych, udostępnienie terminali płatniczych, udzielenie kredytu w rachunku bieżącym w kwocie do 150 mln zł.

Bank będzie również prowadził obsługę kasową w budynku Urzędu Miasta. Umowa została podpisana na cztery lata.

Fuzja Orlenu i Lotosu: Saudi Aramco przejmie aktywa rafinerii gdańskiej