{"vars":{{"pageTitle":"Polska będzie rozwijać GovTech we współpracy z Wielką Brytanią. Podpisaliśmy memorandum o współpracy","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["govtech","technologie"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"3 lipca 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"07","pagePostDateDay":"03","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":12823}} }
300Gospodarka.pl

Polska będzie rozwijać GovTech we współpracy z Wielką Brytanią. Podpisaliśmy memorandum o współpracy

GovTech Polska oraz Ministerstwo Cyfryzacji podpisały wczoraj Memorandum o współpracy z brytyjską Government Digital Service (GDS), potwierdzając tym kolaborację dwóch firm z sektora GovTech (Government Technology) w Europie. 

W spotkaniu uczestniczyli ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott, minister cyfryzacji Marek Zagórski i dyrektor GovTech Polska Justyna Orłowska.

Współpraca ma na celu stworzenie wspólnego europejskiego środowiska dla rozwoju innowacji. To kolejne międzynarodowe porozumienie zawarte przez zespół działający pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, jednak podpisywany we wtorek dokument jest najbardziej kompleksowym tego typu porozumieniem podpisanym dotychczas w Europie. 

Obejmie on swoim zakresem również adaptację sprawdzonego rozwiązania brytyjskiego Digital MarketPlace w ramach Programu Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa realizowanego w Ministerstwie Cyfryzacji.

GovTech Polska to międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Skupia on 8 resortów, działając na rzecz poprawy koordynacji strategicznych inicjatyw rządu w dziedzinie innowacji. Wraz z przedstawicielami Ministerstwa Cyfryzacji współpracował z GDS, brytyjskim odpowiednikiem zespołu działającym przy Cabinet Office, od niemal roku. Strony wymieniały się doświadczeniami i uczestniczyły w szeregu konferencji i wydarzeń.

Sektor GovTech na świecie jest według różnych szacunków warty ok. pół biliona dolarów.

Raport: GovTech sposobem na biurokrację i tchnieniem nowego życia w polskie IT