{"vars":{{"pageTitle":"Prezes Goldman Sachs: Praca zdalna to aberracja, a nie nowa normalność","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["biznes-koronawirus","goldman-sachs","main","pandemia-koronawirusa","praca-zdalna"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"25 lutego 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"02","pagePostDateDay":"25","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":97061}} }
300Gospodarka.pl

Prezes Goldman Sachs: Praca zdalna to aberracja, a nie nowa normalność

David Solomon, prezes najbardziej wpływowego bank na świecie – Goldman Sachs – nazwał pracę w domu „aberracją”, jednoznacznie krytykując to rozwiązanie.

„To nie jest dobre rozwiązanie i nie powinno to być traktowane jako nowa normalność. Jest to aberracja, którą musimy naprawić tak szybko, jak to możliwe”powiedział Solomon.

Dodał, że w minionym roku w biurach Goldmana pracowało zaledwie 10 procent wszystkich pracowników.

Praca zdalna nie wpłynęła jednak negatywnie na wyniki finansowe banku – w samym czwartym kwartale 2020 roku przychody na poziomie prawie 12 mld dolarów okazały się wyższe o prawie 10 proc. od oczekiwań. Prognozy analityków przebiła także rentowność działalności Goldmana.

Komentarz prezesa Goldman Sachs koresponduje z ostatnimi wypowiedziami innych dyrektorów z Wall Street i londyńskiego City, którzy domagają się powszechnego powrotu do biura.

Szef Barclays, Jes Staley, powiedział w zeszłym miesiącu, że praca w domu negatywnie wpłynęła na współpracę między pracownikami i samą kulturę pracy w banku, niezwykle istotną z punktu widzenia obsługi klienta.

„Bankowość i finanse” to jedna z najlepszych branż pod względem satysfakcji z pracy. Jeszcze lepsza jest jednak opieka nad dziećmi