Do 20 grudnia trwa rekrutacja do kolejnej edycji Stern Leadership Academy – całorocznego programu rozwoju menedżerskiego realizowanego ze Stanford Graduate School of Business Executive Education, przez Fundację im. Abrahama Sterna.
Dyrektorem programu jest prof. Jeffrey Pfeffer, światowej sławy ekspert od zachowań organizacyjnych, a drugiej edycji patronuje zapomniany polski wynalazca – Kazimierz Prószyński.
Stern Leadership Academy (SLA) powstał we współpracy Stanford Graduate School of Business Executive Education – jednym z najważniejszych ośrodków typu executive education na świecie, z polsko-amerykańską organizacją pozarządową – Fundacją im. Abrahama Sterna.
W pierwszej edycji SLA, udział wzięli uczestnicy z między innymi Łotwy, Chorwacji, Litwy, Bułgarii i oczywiście z Polski. W kolejnej czeka 40 miejsc na osoby z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym, będącej na ścieżce przywódczej w swojej organizacji, niezależnie od tego, czy jest to sektor prywatny, publiczny czy pozarządowy.
– Idea, jaka przyświeca naszym edukacyjnym działaniom, jest współtworzenie pokolenia liderów przyszłości regionu Trójmorza. Dlatego, przygotowaliśmy program w oparciu o wykładowców i kompetencje szkoły zarządzania Uniwersytetu Stanforda, z dostępem do najnowszych badań naukowych oraz business case’ów z najbardziej wpływowych i innowacyjnych firm na świecie – mówi Michał Kamiński, prezes Fundacji im. Abrahama Sterna.
– To nie są akademickie wykłady tylko interaktywne, angażujące dyskusje i warsztaty o realnych zmianach i trendach w biznesie, przywództwie i zarządzaniu, w bardzo szeroko ich rozumieniu – dodaje.
Do 20 grudnia trwa rekrutacja, a najważniejsze punkty programu, realizowanego w całości w języku angielskim, to między innymi: 3-dniowa sesja warsztatowa w Wilnie na Litwie, 14-tygodniowy program rozwoju umiejętności menedżerskich prowadzony przez Stanford Graduate School of Business Executive Education w trybie on-line oraz zamykająca sesja warsztatowa na kampusie Stanford University w Kalifornii.
Organizatorem programu jest Fundacja im. A. Sterna, przy wsparciu strategicznym Fundacji Empiria i Wiedza, a dyrektorem – prof. Jeffrey Pfeffer, światowej sławy ekspert od zachowań organizacyjnych i wykładowca Stanford University. Bank Gospodarstwa Krajowego jest honorowym patronem tego przedsięwzięcia.
W pierwszej edycji wśród wykładowców byli akademicy ze Stanford Graduate of Business, między innymi Maggie Neale, kierująca programem dla kobiet liderów, Bill Barnett – profesor przywództwa, strategii i organizacji, czy Charles O’Reilly – profesor zarządzania. Patronką poprzedniej edycji była Helena Rubinstein, w tej będzie – Kazimierz Prószyński, zapomniany pionier polskiej i światowej kinematografii, którego wynalazki wyprzedzały ojców kina – braci Lumière.
– Biografia Kazimierza Prószyńskiego jak – nomen omen – w soczewce skupia problemy ówczesnych geniuszy, którym przyszło żyć i tworzyć w kraju miotanym historycznymi wydarzeniami od zniewolenia, po odrodzenie, przez obie wojny światowe. Brak zrozumienia, ograniczone możliwości finansowania i komercyjnego wykorzystania swoich wynalazków, które przecież wyprzedzały epoki, to punkty styczne biogramów Prószyńskiego i Abrahama Sterna. Dlatego do nich wracamy i przypominamy ich ogromny wkład w rozwój polskiej nauki i techniki – dodaje David Liebers, wiceprezes Fundacji Sterna.
Oprócz Stern Leadership Academy, Fundacja podejmuje edukacyjne inicjatywy na rzecz rozwoju społecznego, inspirując się biografią Abrahama Sterna. Działalność Fundacji ma na celu wspieranie między innymi współpracy polsko amerykańskiej poprzez promowanie wspólnej historii polskich Żydów i Polaków, oraz ich wpływu na rozwój nauki, technologii i innowacji w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji o Stern Leadership Academ na tej stronie.