{"vars":{{"pageTitle":"Rząd wycofał z porządku obrad projekt o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["fundusz-odbudowy","krajowe-plany-odbudowy","polska","ue"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"13 kwietnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"04","pagePostDateDay":"13","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":118801}} }
300Gospodarka.pl

Rząd wycofał z porządku obrad projekt o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE

Dziś rząd miał zająć się projektem ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, co jest niezbędne do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Jak informuje 300Polityka, dziś rano punkt ten zniknął jednak z porządku obrad.

Blisko 170 mld euro z unijnego Funduszu Odbudowy może trafić do Polski.

Proponowane do realizacji inwestycje zawiera projekt Krajowego Planu Odbudowy.

Na realizację KPO Polska może otrzymać 23 mld euro dotacji i 34 mld euro w pożyczkach. To niemal 250 mld zł. Czy je otrzymamy, zależy jednak od treści Krajowego Planu Odbudowy.

W KPO muszą zostać przedstawione reformy i inwestycje oraz działania niezbędne do ich wdrożenia. Dokument powinien także wskazywać cele i kamienie milowe do osiągnięcia dla planowanych reform i inwestycji.

Polska powinna złożyć KPO do Komisji Europejskiej jako jeden zintegrowany dokument do 30 kwietnia 2021 roku.