{"vars":{{"pageTitle":"Szef Discovery: Upolitycznienie kwestii TVN24 bardzo niepokojące "dla każdej firmy inwestującej w Polsce"","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news","przeglad-prasy","zagranica-o-polsce"],"pageAttributes":["bezposrednie-inwestycje-zagraniczne","discovery","inwestycje","media","polityka","prawo","stany-zjednoczone","tvn","usa"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"10 sierpnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"10","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":173741}} }
300Gospodarka.pl

Szef Discovery: Upolitycznienie kwestii TVN24 bardzo niepokojące „dla każdej firmy inwestującej w Polsce”

„Nieprzewidywalne ramy regulacyjne powinny być bardzo niepokojące dla wszystkich potencjalnych inwestorów na polskim rynku” – powiedział w wydanym dziś komunikacie JB Perrette, prezes Discovery International, właściciela TVN.

„Upolitycznienie kwestii przedłużenia koncesji dla TVN24 jest wysoce niepokojące [real concern]. Podobnie jak głosowanie, które odbędzie się w polskim parlamencie w tym tygodniu – nie tylko dla nas jako firmy, ale dla Polaków, dla polskiej gospodarki i dla każdej firmy inwestującej w Polsce” – skomentował JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International w oświadczeniu udostępnionym amerykańskiemu Variety.

„Rządy prawa i wolne media są kluczową częścią każdej demokracji, a my będziemy nadal zdecydowanie bronić roli TVN jako wiodącego niezależnego kanału informacyjnego w kraju. Nieprzewidywalne ramy regulacyjne powinny być bardzo niepokojące dla wszystkich potencjalnych inwestorów na polskim rynku. Mam nadzieję, że polscy regulatorzy i politycy w końcu podzielą ten pogląd” – dodaje prezes Discovery.

Proponowany przez rząd projekt ustawy zwanej w mediach „lexTVN”, po ewentualnym wejściu w życie uniemożliwiłby posiadanie mediów w Polsce przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

To oznaczałoby, że nowe prawo zmusiłoby amerykańskie Discovery do sprzedaży swoich większościowych udziałów w grupie TVN.

Wyceniana na około 2 mld dolarów TVN jest największą amerykańską inwestycją w Polsce.

Jak dodaje Variety, jeśli proponowana ustawa zostanie przyjęta, można się spodziewać, że „nadwyręży ona relacje biznesowe i polityczne między USA a Polską”.

Bloomberg: Inwestorzy zaalarmowani konfliktem Polski z amerykańskim Discovery

Polecamy także: