{"vars":{{"pageTitle":""To nie o to chodzi, żeby ktoś przyszedł i się zgrał". Wywiad z Maciejem Kasprzakiem z Totalizatora Sportowego [WIDEO]","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact","news"],"pageAttributes":["gry-i-zaklady","impact","impact-2024","impact-cee","impact24","najnowsze","totalizator-sportowy","zdrapki"],"pagePostAuthor":"Dorota Mariańska","pagePostDate":"22 maja 2024","pagePostDateYear":"2024","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"22","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":710300}} }
300Gospodarka.pl

„To nie o to chodzi, żeby ktoś przyszedł i się zgrał”. Wywiad z Maciejem Kasprzakiem z Totalizatora Sportowego [WIDEO]

Zakłady, zdrapki, gry online mogą uzależniać. Jak grać, żeby nie zostać hazardzistą? O tym, jak wygląda odpowiedzialność Totalizatora Sportowego w tej kwestii, rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy Maciejem Kasprzakiem podczas kongresu Impact 2024.

– Jednym z tematów, który cały czas staramy się uprościć, jest kwestia rejestracji. Jako firma, która ma produkt dla osób pełnoletnich, musimy mieć pewność, że osoba zarejestrowana jest osobą pełnoletnią. Jako pierwsi w branży wprowadziliśmy już jakiś czas temu możliwość weryfikacji przez konto bankowe, za pomocą konta bankowego we współpracy z KIR [Krajową Izbą Rozliczeniową – przyp. red.] – mówi Maciej Kasprzak.

Limity i działania edukacyjne

Przedstawiciel Totalizatora Sportowego zapewnia jednocześnie, że firma oferując produkty loteryjne, daje graczowi możliwość kontrolowania swojej aktywności. Bo „to nie o to chodzi, żeby ktoś przyszedł i się zgrał”.

– Coś, co jest stosowane, co się sprawdza, to są różnego rodzju limity związane z czasem poświęconym na grę w skali dnia, w skali miesiąca a także limity wydatków na gry w skali dnia, w skali miesiąca. Widzimy w statystykach, że to jest rzeczywiście rozwiązanie, z którego nasi gracze korzystają. Każdy gracz ma możliwość wyłączenia się z gry w dowolnej chwili na czas, który sobie wybierze, bez możliwości powrotu aż ten czas upłynie. To są też działania edukacyjne: udostępnienie możliwości przetestowania się pod kątem swojej podatności na niekorzystne aspekty, które z tą rozrywką mogą być związane – tłumaczy Maciej Kasprzak.


Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami subskrybując nasz codzienny newsletter 300Sekund! Obserwuj nas również w Wiadomościach Google.


Jak dodaje, „jeżeli pojawiają się sygnały, że ktoś przekracza swoje możliwości [w kasynie internetowym – przyp. red.], mamy procedury: z tym człowiekiem się kontaktujemy, wysyłamy mu różnego rodzaju informacje, żeby się sprawdził, gdzie może się udać, gdzie szukać specjalistycznej pomocy jeżeli jej potrzebuje”.

Zobaczcie całą rozmowę:

Polecamy też inne rozmowy, jakie przeprowadziliśmy na Impact’24: