{"vars":{{"pageTitle":"Tomasz Kobierski: Poznańskie targi staną się biznesowym city","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["grupa-mtp","hala-widowiskowa-sportowa-arena","miedzynarodowe-targi-poznanskie"],"pagePostAuthor":"Amelia Suchcicka","pagePostDate":"13 grudnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"12","pagePostDateDay":"13","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":231483}} }
300Gospodarka.pl

Tomasz Kobierski: Poznańskie targi staną się biznesowym city

Grupa MTP, do której należą Międzynarodowe Targi Poznańskie, rozpoczęła ofensywę inwestycyjną, na którą w najbliższych trzech latach chce wydać ponad pół miliarda złotych.  Zmieni się nie tylko teren targów, ale modernizację przejdą inne miejskie obiekty, takie jak Hala Widowiskowa-Sportowa Arena czy restauracja w malowniczym parku Sołackim.

W najbliższych latach teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zmieni swoje oblicze. Wśród głównych zmian, jakie czekają wystawców i zwiedzających, Grupa MTP zapowiada większą integrację terenów targowych z miastem, nowy miejski plac, więcej zieleni, dodatkowe biurowce i hotel.

Plac eventowy z podziemnym parkingiem

Obecnie trwa budowa placu eventowego z podziemnym trzykondygnacyjnym parkingiem na 650 samochodów, który zostanie wyposażony m.in. w stoiska do ładowania samochodów elektrycznych. Wjazd będzie mieścił się od strony ul. Głogowskiej na wysokości dworca PKP. Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2022 roku. Wokół placu znajdą się restauracje i kawiarnie, a samo miejsce ma być ogólnodostępne dla mieszkańców. W planach Grupy MTP jest już kolejny parking podziemny.

„Planujemy, by w najbliższych latach pod centralnym placem na naszym terenie powstał kolejny parking na ok. 1 tys. samochodów. Pozwoli nam to łącznie stworzyć miejsce dla ponad 1,6 tys. aut, co w pełni zaspokoi nasze potrzeby” – wyjaśnia prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

Pawilon, biurowce, hotel i centrum kongresowe na nowo

Obecnie trwa modernizacja Poznań Congress Center. Budynek otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która poprzez tysiące małych ruchomych płytek reaguje na wiatr. Dodatkowo na zewnątrz obiektu pojawią się iluminacje świetlne oraz ekran LED. Zgodnie z planem inwestycja powinna zakończyć się w połowie 2022 roku.

Kolejne prace modernizacyjne czekają pawilon nr 4, który został wybudowany w latach 50. XX w. To jednak nie koniec planów inwestycyjnych na terenie targowym. – W najbliższych planach jest budowa hotelu. Mamy świadomość, jakie są potrzeby naszych klientów. Uczestnicy organizowanych u nas wydarzeń muszą mieć możliwość swobodnego przejścia z sali kongresowej do własnego pokoju hotelowego. Myślimy o terenie targów całościowo – wyjaśnił prezes Grupy MTP. Poza hotelem teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ma wzbogacić się m.in. o dwa nowoczesne biurowce.

Buduje się także poza terenem MTP

Oblicze zmieni również jedna z wizytówek stolicy Wielkopolski. Grupa MTP zarządza Halą Widowiskowo-Sportową Arena, która przejdzie gruntowną modernizację. „Zmienimy ten obiekt w jeden z najnowocześniejszych w Europie. W organizowanych tam wydarzeniach będzie mogło uczestniczyć nawet 9 tys. osób. W styczniu planujemy wyłonić wykonawcę” – dodaje Tomasz Kobierski.

Kolejny projektem jest modernizacja dawnej restauracji Meridian w malowniczym parku Sołackim. Zgodnie z założeniami w weekendy restauracja pod nową nazwą Port Sołacz będzie miejscem wypoczynku i spotkań dla rodzin i mieszkańców Poznania, z kolei w ciągu tygodnia bankiety i eventy biznesowe mają organizować wystawcy targów i uczestnicy kongresów odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak targi, konferencje i paszporty kowidowe mogą przyspieszyć odbudowę gospodarki po pandemii? Rozmowy 300Gospodarki na Impact’21